Aktuálne Zdravie 

Zdravie vo vlastnej hlave

Je čoraz viac ľudí, ktorí  sa točia dookola v trápeniach, bolestiach, chorobách a nevedia riešiť príbehy svojho života. Už v tridsiatych rokoch minulého storočia MUDr. Ctibor Bezděk, lekár v Ružomberku  za zdravotnými problémami videl narušené vzťahy. Keď vlani prišla požiadavka práve z Ružomberku, aby som sériu prednášok o zdraví v meste urobila, vedela som, že ich témou môže byť práve hlava a to, že ak chceme byť zdraví, potrebujeme byť vo svojom tele v pohode a to, o čom premýšľame, má byť v jednote s tým, čo hovoríme a konáme.  Teda začiatok je v hlave, pokračovanie v našich bruškách a výsledkom je zdravie. Také či makové.

Ako toto prepojenie vysvetľuje etikoterapeut Vladko Červenák? Citujem jeho slová: „V energetickom poli si často vytvárame bloky, odpor, rezistenciu. Blokujeme si prúdenie energie, blokujeme si energetické centrá, v ajurvede nazývané čakry, blokujeme meridiány a bloky v nich pôsobia na fyzickom tele. Potom máme nedostatok vitálnej energie, následkom čoho klesá imunita a vytvára sa vhodné prostredie na to, aby prostredie kolonizovali patogény, ktorých úlohou je rozkladať telo, umierajúci organizmus. Vznikajú zápalové procesy, uvoľňuje sa teplo, energia. Súdržnosť buniek sa oslabuje, dochádza k rozkladu. Tak vzniká zápal a prvopočiatok každej choroby.  Úplne každej. To sprevádza stres, nedostatok serotonínu a melatonínu. Nedostatočný spánok potom zvyšuje stresový hormón, kortizón narastá a už ideme dole kopcom, rúti sa celý systém. V tele vzniká informačný chaos, následkom ktorého je rozvrat vnútorného prostredia buď lokálne, alebo celkovo. Ak nastáva globálny rozvrat vnútorného prostredia, prichádza kolaps, smrť.“

Takže vlastné zdravie máme v brušnom mozgu i v hlave a na spoločných stretnutia sa budeme rozprávať nielen o prepojení zažívacieho traktu s hlavou, ale pozrieme sa, ako naše zdravie ovplyvňujú myšlienky, slová i naše konanie.

Diskusný večer ZDRAVIE VO VLASTNEJ HLAVE v mestách:

Ružomberok 13.10.2019, Bjorsonov dom o 15.h

Liptovský Hrádok 16.10.2019 Ateliér Luna – Podtureň o 17.45 h

Banská Bystrica 17.10.2019 Allianz, Dolná ul.62 o 17.h

Liptovský Mikuláš 24.10.2019 JOGAcentrum, Ul. 1.mája 112 v rámci ČAROkruhov – ženských kruhov o 17.h

Teším sa na vás!

Vaša Sarita Poliaková

 

 

 

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články