Krása Najčítanejšie 

Nemajme strach z veku

„Dobrý deň pani Sabová, robím článok do októbrového čísla časopisu Jednota o tom, čo vplýva na krásu v zrelom veku a chcela by som vás v tejto súvislosti požiadať o váš recept,“ napísala mi šéfredaktorka Denisa Pogačová. Otázka znela, čo robíte pre svoju krásu vy? A ja som takto odpovedala:

 

V mojom veku (66) by som ani nehovorila o kráse, ale o tom, že aj žena v tomto veku môže dobre vyzerať. A to môže len taká žena, ktorá sa „dobre cíti vo svojej koži.“ Samozrejme, že musí preto aj niečo urobiť. Ja mám šťastie, že mám veľmi rada šport už od detstva a dnes sa stal šport pre mňa doslova „drogou!“ Mám zásadu, že každý deň sa musím poriadne spotiť, to znamená zaradiť do svojho denného programu nielen aerobné, ale aj posilňovacie cvičenia. Takže teraz v lete striedam bicykel (22 km), alebo hodinové kraulovanie, alebo 10 km nordic walking, alebo hodinu tae bo, alebo kalanetiku. V zime bežkovanie, posilňovňa, plávanie…Skrátka, ani jeden deň bez pohybu. To je jediný spôsob, ako sa udržať fit. Pohyb mi vyplavuje endorfíny, ktoré sa určite odrážajú aj na mojej psychike. Mám vždy dobrú náladu. Okrem toho veľkú úlohu zohráva genetika, samozrejme dobrá rodina a pocit sebarealizácie. Stále pracujem, veď v 65 rokoch som sa pustila do úplne nového internetového projektu, ktorý ma baví tak veľmi, ako nič v živote predtým. A preto som spokojná a verím, že ma tak vníma aj moje okolie.

„Ktorú zrelú ženu obdivujete a prečo?“ pýta sa ďalej pani šéfredaktorka.

Obdivujem všetky zrelé ženy, ktoré sú stále aktívne, starajú sa o seba, vyžarujú pozitívnu energiu a nevyhovárajú sa, že oni na to, aby dobre vyzerali nemajú peniaze!

Libuša Sabová

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články