Aktuálne Zaujímavosti 

Zápisky Sarity Poliakovej z Thajska

Dvanásťhodinový let do Bangkoku sa nám zdal celkom krátky možno i preto, že sme z Viedne leteli do noci. Inak termín odletu bol fajný, 6. január, nov v Kozorožcovi – nové stabilné začiatky a leteli sme vlastne z tmy novu do východu Slnka. Krásna symbolika pre dvadsaťjedendňový etikoterapeutický seminár o živote a smrti. Pozorovala som pri pristávaní krídlo lietadla. Jemne sa začínali jeho časti pohybovať, mne to pripomínalo nádych a výdych. Nádych-výdych, potom prudký nádych so zdvihnutými „letkami“ a spomaľovanie… až vtedy som si uvedomila, že sme na zemi. Šikovný pilot, ani som nezacítila hranicu medzi letom a rolovaní po letisku. Všetci sme sa stretli pri pohyblivom páse čakajúc na kufre. Viac ako dvadsať mužov a žien plných prvých pocitov a prvých dotykov s Thajskom. Najprv nás ohúrilo teplo, potom živé kvety na letisku. Najmä orchidey. Zo Slovenska sme odchádzali pri mínusových teplotách, tu sa vlhké mestské teplo pohybuje okolo tridsiatky.

Večerný Bangkok voňal rôznymi dobrotami. Malé občerstvenia s drobnými Thajčanmi lemujú ulice a rovno pred očami vám vznikajú pestrofarebné šaláty, či rôzne ovocné fajnôtky. Keď cítim, že jedlo, ktoré ponúkajú, je pre mňa v poriadku, kúpim si ho. Keďže som už takmer dvadsaťpäť rokov vegetariánka, vyhrávajú u mňa najmä rôzne druhy ovocia. Tie chute sú úplne iné ako doma! Thajské ananásy a melóny – to je naozaj nebíčko v pusinke. Deň sme skončili na móle pri vianočnom stromčeku.

Rieka s poetickým názvom ticho odrážala svetla veľkomesta, z blízkeho hotela zaznievala hudba a my, ktorých ešte nepremohol spánok, sme nasávali atmosféru.

V Bangkoku nás ešte čaká prehliadka kráľovského paláca i jeho parkov, plavba loďou a keďže pôjdu s nami aj naši dvaja sprievodcovia, viem, že zažijeme veľa zaujímavého. Na zajtrajší večer sme si celá skupina dohovorili stretnutie v bazéne hotela. Predpokladáme, že tam budeme sami a tak vytvoríme  spoločný kruh. Prvýkrát v Thajsku otvoríme našu sangu, spojenie ľudí, ktorí sme pricestovali na seminár etikoterapie. Jeho hlavnou témou je myšlienka – ako správne žiť, aby sme mohli správne zomrieť. Viem, že k tomuto prvotnému zámeru pribudnú mnohé zážitkové bonusy, o ktorých rada napíšem. Podmienkou najmä na ostrovoch bude dostupná wifi a môj voľný čas. Teším sa však na všetko, čo nás čaká a oznamujem domov, že desivá búrka, ktorá zúrila minulé dni v Thajsku, len chvostom chytila Bangkok, čo pre mesto znamenalo ochladenie a dažde.

Vaša Sarita

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články