Aktuálne Zdravie 

Čo najlepšie účinkuje pri prekonávaní úrazov a zápalov?

Zábava pre malých i veľkých

Pohyb nie je len zábavou, ale aj príležitosťou ako sa zdokonaliť, oddýchnuť si, odbúrať stres, zlepšiť si kondíciu a dodať telu potrebnú dávku energie a šťastia. Športovaním sa zbavíte depresií a doprajete telu relax, vyformujete si perfektnú postavu a vybudujete si aj pevnú imunitu. Navyše športovať môžete celá rodina a strávite tak viac času spolu. Ponúknite sa z výberu športov, ktoré Vám spestria všedné dni.

Chopte sa rakety!

Patríte k ľuďom, ktorí majú radi dynamiku, rýchlosť, presnosť a akciu? Chcete si vycibriť svoj postreh, reakcie, ale aj kondíciu? Neváhajte a chopte sa rakety. Tenis, softball, squash alebo badminton vás prenesú do sveta najrýchlejších raketových športov. Počas jediného zápasu dokážete nabehať niekoľko kilometrov. Hrať môžete vo dvojici alebo celá rodina.

Zaplávajte si!

Plávanie v bazéne je ideálny spôsob ako sa udržať fit po celý rok. Pri plávaní je chrbtica prinútená zaujať správnu polohu, pohyby vo vode sú plynulé, vykonávané proti miernemu odporu vody. Plávaním si zlepšíte celkovú kondíciu a precvičíte nielen veľké svalové skupiny, ale aj drobné svaly, ktorých zapájanie si ani neuvedomujete. Nemusíte pritom len plávať, ale môžete sa s deťmi aj veselo vyblázniť.

Čo tak spojiť pohyb a hudbu?

Ak sa chcete zapotiť a zbaviť sa pár kíl, hodiny tanca alebo aerobicu sú vhodné práve pre vás. Spojenie hudby a pohybu je ideálne pre rozvoj telesnej aj duševnej pohody organizmu človeka. Pohyb pri tanci je zábavou a aerobic navyše používa rôzne druhy pomôcok ako fitlopty a schodíky. Ak ste mamička na plný úväzok, nechajte deti doma s ich otcom a venujte si pár chvíľ.

Bicyklujte vonku aj vnútri.

Ak sa cítite unavení, šliapnite na pedále a vydajte sa do sveta spinningu. Dynamický pohyb vo vás prebudí novú energiu, efektívne spáli tuk, posilní imunitný systém a preventívne zasiahne proti srdcovocievnym ochoreniam. Zájdite do posilňovne alebo si vybavte domáce fitness a bicyklujte počas celého roka bez obmedzenia, keď už deti spia. Primeraná záťaž a tempo pomôže udržať pohyblivosť najmä tzv. váhonosných kĺbov (bedier, kolien, členkov) bez ich neúmerného preťažovania. Alebo sa vyberte cez víkend na nenáročnú cyklotúru s celou rodinu a objavte krásy prírody.

Nechajte sa zlákať turistickými chodníčkami

Vybehnite s rodinou na pár dní na hory a dožičte si pár slnečných lúčov a pobyt na čerstvom vzduchu. Nechajte rušné a stresujúce prostredie mesta za hlavou a dožičte si pokojné prostredie a nádhernú panorámu. Zlepšíte si nielen náladu, ale slnko vám naštartuje proces tvorby vitamínu D v koži, a tak pozitívne ovplyvní aj obranyschopnosť organizmu. Lenivosť so zdravím nechodí ruka v rukáve, a tak ju prekonajte a vhupnite do športových aktivít už dnes. Stačí trocha sebazaprenia a po niekoľkých týždňoch sa budete cítiť fit.

Pozor na úrazy!

Môže byť však len otázkou pár nešikovných úkonov a nepríjemné zlomeniny, vykĺbenia alebo natiahnuté svaly sú na svete. Niektorí možno len precenia svoje sily. Zranenie pohybového aparátu je tak nielenže bolestivé, znamená aj niekoľkotýždňovú práceneschopnosť. Skrátenie doby liečenia je preto pre mnohých jednoznačnou prioritou. V súčasnosti už existujú lieky, ktoré pomáhajú urýchliť hojenie po úrazoch či zlomeninách a zmierňujú bolestivé pooperačné stavy. Užívajú ich aj profesionálni športovci, ktorí majú so zraneniami početné skúsenosti. Ide o lieky na báze enzýmov, ktoré komplexne účinkujú pri prekonávaní zápalov po úrazoch a poraneniach. Hlavným sprievodným javom každého úrazu či poranenia je zápal, opuch a bolesť. Na výrony, podliatiny, opuchy a zlomeniny účinne pomáhajú enzýmy. Cielene namiešaná zmes enzýmov v tradičnom lieku Wobenzym pôsobí proti zápalom. Enzýmy v ňom urýchľujú vstrebávanie opuchov a krvných podliatin, tlmia bolestivosť poraneného miesta. To všetko vedie k zlepšeniu pohyblivosti postihnutých kĺbov, svalov a šliach a výrazne sa znižuje čas, ktorý je potrebný k úplnému vyliečeniu a celkovej rekonvalescencii. Aj z toho dôvodu by sa mal tento enzýmový liek stať súčasťou vašej povinnej lekárničky.

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články