Najčítanejšie Vaše príbehy 

Volám sa Tereza a po šesťdesiatke som urobila životný obrat

Milé Superbabky,

volám sa Tereza a mám 65 rokov. Pracovala som ako zdravotná sestra v ružinovskej nemocnici. Moja životospráva bola veľmi zlá od A po Z. Stresy, domácnosť, vnúčatá, môj otec s amputovanou nohou, manžela postihol infarkt. To sa ani nedá slovami všetko popísať. Kašľala som na seba a venovala som sa mojej rodine, ktorá ma potrebovala. Odniesol si to môj zdravotný stav. Dostala som akútny zápal a hydrosopsu žlčníka. Bola som v ohrození života. Po operácii mi bývalo stále zle, zvracala som, k tomu sa pridala hernia disku, ochrnula mi ľavá noha. Pridružil sa vysoký krvný tlak, zvýšený cukor a váha. Moja dcéra, ktorá pracovala ako osobná trénerka sa už na mňa nemohla pozerať a jednoducho mi dala ultimátum. To znamenalo, že nebudem hľadať pomoc u lekárov, ale u seba samej. Bola som v hroznom stave. Naozaj som sa o seba bála a tak som prijala pomoc mojej dcéry. Na lekárov som sa snažila zabudnúť, nechávala som si ich len ako zadné dvierka. Zo dňa na deň som začala s cvičením. Myslela som si, že to nezvládnem, že sa na to vykašlem, ale túžba po živote a zdraví bola silnejšia. Keď som sa pozrela na svoje zničené telo, prišlo mi zle.

Postupne som sa na každé cvičenie začala tešiť. Musela som makať, dcéra mi nič neodpustila. Vždy ma totálne zničila.

Môj život sa vďaka cvičeniu a strave za tri mesiace úplne zmenil. Zvýšilo sa mi sebavedomie. Len vtedy sa začal môj nádherný dôchodcovský život. Čo k nemu potrebujem? Cvičenie, bio stravu, bio kozmetiku, rodinu a kamarátky.

Užívam si život s bývalými spolužiačkami, s ktorými som sa začala stretávať. Ideme spolu na kávičku, na výlety vlakom. A začala som všetko stíhať. Aj domácnosť, vnúčatá, manžela, kino i divadlo. A čas mi zvýšil aj na môj najväčší koníček a to je príprava mladých mamičiek na pôrod. Stále sa teším na moje cvičenie.

Hoci už mám inú trénerku, stále som pod dcérinou kontrolou. Nechodím autom, ale na bicykli, vlakom, alebo peši.

A teraz to moje najväčšie šťastie: Neberiem žiadne lieky, upravil sa mi tlak, aj cukor a samozrejme aj váha. Som šťastná babka. Všetko sa dá, len sa treba začať mať rada.

Želám vám krásny život!

Vaša Tereza

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články