Najčítanejšie Vaše príbehy 

Vnútorná spokojnosť rovná sa vonkajšia krása – Ada Straková

Milé superbabky, babiny a všetky dospelé dievčatá, pozdravujem vás z piešťanských kúpeľov, ktoré sú v tomto čase už takmer 30 rokov mojím prechodným bydliskom. Veď ak je zdravá mamina, dobre funguje celá rodina! Vždy som uprednostňovala mojich najbližších pred profesiou televíznej hlásateľky. A vyplatilo sa! Žijem 45 rokov vo fungujúcom manželstve. Dcéra nás pred  vyše 7 rokmi obdarila úžasnou vnučkou, ktorá do nášho života vniesla niečo, čo sa v krátkosti nedá ani opísať. Dala môjmu životu iný rozmer, s tým bude určite súhlasiť každá babina.

Kým s Barborkou som prežívala príbehy klasických rozprávkových hrdinov, dnes vďaka Carolinke poznám podľa mena všetkých jednorožcov z Ponyvillu, či poučné príbehy požiarnika Sama. Tak ako nás pred rokmi duševne omladila naša dcéra, presne takýto vplyv má na nás vnučka a za to jej ďakujeme. Pre ňu chcem ešte dlho byť v dobrej kondícií. Preto sa starám o seba. Absolvujem všetky pravidelné zdravotné kontroly, cvičím pilates, dbám o životosprávu, chodím do divadla, opery, na koncerty. Bez umenia si svoj život neviem predstaviť. Milujem hory, ale aj more.

Veľa cestujem. Napríklad v septembri som podnikla plavbu Severným morom so zastávkami v Kodani, v Stockholme, v Talline a v Petrohrade. Nádhera! Tých 8 dni s príjemnou a najmä veselou spoločnosťou ma tak fascinovalo, že v marci som bola na Blízkom východe, smer Arabské Emiráty a Omán. K šťastiu nepotrebujem hmotné statky, ale nezabudnuteľné zážitky. Viem sa tešiť z každého nového dňa, počasia, ročného obdobia napriek rôznym problémom a starostiam, ktoré prináša život. Snažím sa byť pozitívne naladená a to isté želám aj ja vám! Tak krásny a pohodový čas, veľa úsmevu, slnka v duši a hlavne veľa zdravia!

Vaša Ada Straková

 

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články