Vlasy robia človeka

Už od detstva počúvame tento slogan a čím sme starší, tým viac platí. Veď sa stačí pozrieť do zrkadla ráno, keď vstaneme a potom, keď sa trošku „zahrabneme.“ Ale to nestačí, aby sme vyzerali stále dobre, musíme sa o ne starať a hlavne vybrať si dobrého kaderníka, ktorý vie poradiť, namiešať tie správne farby, urobiť dobrý strih, aby účes trval čo najdlhšie. Ale v zásade platí:

Voľba toho pravého účesu je pre náš zovňajšok veľmi dôležitá a mala by ladiť s celkovým líčením a našou osobnosťou. Záleží samozrejme aj na kvalite našich vlasov. Farba už nie je tak dôležitá, pretože sa dá veľmi ľahko zmeniť. Dnes si môžete nechať vlasy aj predĺžiť. Niekedy ale stačí jedna chyba a budete vyzerať staršie alebo k vám účes nebude sedieť. Čoho sa treba vyvarovať?

 

 

Vyberajte si mäkké tóny
Akonáhle sa objavia prvé šediny, nezostáva vám nič iné ako sa začať farbiť. Hlavne ak je to trochu predčasne, keď vám na dvere zaklopala ešte len tridsiatka. Čím ste starší, tým viac by ste mali dbať na výber vhodnej farby. Tmavšie odtiene ešte viac pridávajú roky. Nebojte sa napríklad kombinácie viacerých farieb, kedy sa postupuje nanášaním tón v tóne. Vyhnite sa domácim experimentom a radšej navštívte dobrú kaderníčku, ktorá vám venuje kvalitnú starostlivosť, ktorá sa vyplatí.

 

Žiadne tupé strihy
Vďaka starnutiu sa stenčuje koža na tvár a ten potom vyzerá viac hranato. Preto sa k nej nehodia strihy ako tupo zostrihané mikáda, ktoré sú po bradu. Odporúčajú sa dlhšie strihy, ktoré pôsobia rozpustilo. Takto budete pôsobiť mladistvejšie. Pozrite na jane Fonda, má vyše 80 rokov a čo dokáže krásny účes.

 

Krátke alebo dlhé?
Ak sa vám blíži zrelý vek, nemusíte nosiť len krátke účesy. Niektorým ženám veľmi pristanú aj dlhšie strihy. Len príliš rovné vlasy pôsobia dosť tvrdo. Mäkké vlny oživia vašu tvár a budete vyzerať sviežo a mlado. Ideálna dĺžka je zhruba na ramená. Navyše keď si necháte vlasy zostrihať, dodáte im na objeme.

 

Dôležitá je kvalita
Keď vlasy šedivejú, väčšinou hrubnú a strácajú jas. Ale nevzdávajte to, na trhu existuje veľký rad prípravkov, ktoré udržia vaše kadere v kondícii aj v neskoršom veku. Sústreďte sa aj na ty, ktoré ich vedia zároveň aj vyživiť. Kúpte si v lekárni vitamíny, ktorá vám pomôžu z ich výživou zvnútra.

 

Nebojte sa striebra
Šedivé vlasy nie sú nič ponižujúceho. V poslednej dobe je táto farba veľmi in aj u veľa mladých dievčat. Môžete starnúť prirodzene a budete stále šik. Váš kaderník vám môže vlasy tónovať aj v šedej farbe. Veľmi pekné sú kovové a popolavé odtiene.
Hlavné je, aby ste sa cítila krásne a žiaduco a nejde ani toľko o to, či je vám čerstvých osemnásť alebo štyridsať rokov. Dôležitý je váš vnútorný pocit.

Text Libuša Sabová

Foto Pinterest

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články