Najčítanejšie Zaujímavosti 

Vidím v zrkadle mladúčku televíznu moderátorku

Na internete kolujú fotografie ľudí v rokoch, ako sa v zrkadle pozerajú na svoj obraz, keď boli ešte mladí.

Všetci máme takéto pomyselné zrkadlá. Ja v ňom vidím mladúčkú Libušu Sabovú moderátorku televízneho spravodajstva, ktorá mala na starosti spotrebný priemysel a tvrdo kritizovala vtedajších kapitánov módy, že nedokážu vyrábať také výrobky, ktoré by sa nám páčili. Bola rešpektovaná, báli sa jej aj na zodpovedných ministerstvách, lebo vedeli, že má pravdu. Ale v tom plánovanom hospodárstve, v ktorom sme si museli všetko urobiť sami, sa veľmi nevedeli pohnúť z miesta. Potom prišli revolučné časy. Ľudí vyhadzovali z práce tí, čo najviac kričali bez ohľadu na to, čo robili, čo nie. Ale to je už dávno za nami. Čo ťa nezabije, to ťa posilní. Schopní sa opäť postavili na nohy.

Aké sú tie vaše obrazy v zrkadlách? Ja som ešte vybrala niekoľko skutočných príbehov.

Pani Emília Lörinczová, krásna mladá a úspešný modelka, ale nezmenila sa. Stále je krásna a úspešná. Má svoju vlastnú firmu a poznáte ju ako kolíznu opatrovníčku v Súdnej sieni.

Novinárka a spisovateľka Gabriela Rothmayerová si vyskúšala, aké je byť reportérkou ( v Smene na nedeľu, v Nedeľnej Pravde), redaktorkou v literárnej redakcii Slovenského rozhlasu, riaditeľkou Rádia Devín, aj političkou – bola poslankyňou Federálneho zhromaždenia ČSFR, aj slovenského parlamentu. Napísala deväť kníh, nová jej práve vychádza pod názvom Ako mladnú muži.

Andrea Bugošová – hlásateľka televízneho spravodajstva ešte stále pracuje so svojim krásnym hlasom a svoje bohaté skúsenosti odovzdáva mladým, ktorí snívajú svoj sen, stať sa dobrými televíznymi redaktormi, či moderátormi.

Pripravila Libuša Sabová

Foto archív redakcie a Fecebook

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články