Krása Najčítanejšie 

Vďaka mejkapu môžeme byť krajšie a sebavedomejšie!

Väčšina žien túži  v každom veku vyzerať dobre. S vekom však, skôr, či neskôr, pribúdajú menšie i väčšie vrásky, pigmentové škvrny, nerovnosti pleti, kontúry tváre miznú, padajú očné viečka, tvoria sa vačky, či kruhy pod očami a stráca sa prirodzený tonus pleti. Správna dennodenná starostlivosť môže oddialiť tieto prirodzené prejavy a čerešničkou na torte býva správne zvolené a dobre zvládnuté líčenie, ktoré vie ženu omladiť o 5 – 10 rokov. Je to taká malá plastická chirurgia bez skalpela. Zrelá pleť vo všeobecnosti potrebuje farebne zjednotiť a vrátiť tonus pomocou korekčných trikov. Kľúčový je podklad, ktorý rieši farebné nedostatky a plastické nerovnosti.Výborným pomocníkom je gélová báza pod mejkap, pomôže vyrovnať póry a malé jazvičky, nie však vrásky. Na farebné nedostatky pleti môžeme použiť buď farebné bázy alebo korektory. Napríklad začervenané miesta postupne retušujeme zelenou bázou alebo zeleným korektorom vo veľmi jemnej vrstve. Kruhy pod očami vieme zneutralizovať podľa ich farebnosti bielou, žltou alebo fialovou bázou, to však už potrebuje väčšiu prax. Veľa žien siaha po rozjasňovačoch pod oči, no nesprávna aplikácia im kruhy alebo vačky môže ešte viac zvýrazniť.

Vytvorenie dokonalého podkladu je veľmi dôležité. Keďže zrelá pleť býva suchšia, treba sa vyhnúť bezolejovým mejkapom – zvýrazňuje vrásky. Na trhu je dostatočné množstvo rôznych hydratačných a liftingových mejkapov. Je  vhodné ich nanášať v jemných vrstvičkách (zapamätajte si, že menej býva viac), dokonale zapracovať do pleti a ľahko zafixovať, pre prirodzenejší vzhľad, najlepšie sypkým transparentným púdrom vo veľmi jemnej vrstve.

 

To, že u pleti vekom platí zákon zemskej príťažlivosti, sa prejavuje tým, že pleť povoľuje,  vidieť posun vonkajších kútikov očí, kútikov úst smerom dolu. Technika tieňovania môže opticky prinavrátiť pevnosť a ostrosť kontúr nielen tváre, ale aj očí a pier.

Dôležitou súčasťou tváre je obočie, ktorého správna línia vie opticky spevniť kontúry tváre i očného okolia. Ak aj chĺpky chýbajú, dajú sa dokresliť dobre zaostrenou ceruzkou, prípadne doplniť matným tieňom, najideálnejšie vo farbe vlasov. Blondínky si môžu dovoliť aj o odtieň tmavšie obočie, tmavovlásky o odtieň – dva svetlejšie. Vyhnite sa čiernemu obočiu! Príliš tenké obočie pridáva roky   a veľké oblúky zas prekvapený výraz.  Veľa žien si dáva tetovať obočie, tu treba zvážiť do akých rúk a ku komu sa zveríte. Ťažko je potom naprávať neodbornú prácu.

Poklesnuté viečka trápia mnoho žien a často siahajú po krajnom riešení – práve po plastickej operácii. Tieto oči vyzerajú byť „smutné“, ale niekoľkými trikmi a správnou aplikáciou očných tieňov sa dajú dosiahnuť doslova zázraky! Hlavnou úlohou je vizuálne mierne zdvihnúť znížené vonkajšie kútiky očí a tiene nanášať tak, aby neprekročili pomyselnú diagonálnu líniu vedenú od vonkajšej nozdry nosa cez vonkajší kútik oka smerom ku obočiu. Za túto líniu nesmú tiene prejsť.

 

Ženy v zrelom veku by sa mali vyhýbať perleťovým očným tieňom a rúžom – zvýrazňujú vrásky. Je vhodné používať matné očné tiene ideálne v zemitých odtieňoch. Líčenie by malo opticky pozdvihnúť vonkajšie kútiky očí smerom hore a  vytvarovať očnicový oblúk. Pri používaní viacerých tieňov treba dbať na mäkké a plynulé roztieňovanie  jemným štetcom.

Zapamätajte si, že to, čo chceme dostať do popredia zosvetlíme a to, čo chceme potlačiť do úzadia stmavíme. Tmavé tiene ovplyvnia konečný výsledok, buď pozdvihnú poklesnuté viečka alebo naopak ich ešte viac sklopia.

Vekom treba spevniť aj kontúry pier. Veľa žien, pretože už nemajú kontúry, si nanášajú iba lesk, ktorý tento efekt ešte podporí a po hodine im lesk zmizne alebo v horšom  prípade sa im roztečie do vrások okolo úst.  Dobrá kontúrovacia ceruzka tomuto nežiaducemu rozpíjaniu zabráni a zároveň vyrovná nedostatky v tvare pier. Je dobré nanášať rúž na pery štetcom a ten zapracovať do nic, pery budú vyzerať prirodzenejšie a rúž na nich dlhšie vydrží.  Pre šťavnatejší vzhľad možno pridať do stredu pier trochu lesku.  Nevhodné sú  perleťové rúže, pretože zvýrazňujú  vrásky pier.

Ako posledná sa nanáša   lícenka, ktorá  sa štetcom mäkko roztieňuje a mala by rešpektovať tvar tváre. Najvhodnejsie odtiene lícenky pre zrelú pleť sú  broskyňová alebo jemne rúžová.

Nezabudnite, že mäkké roztieňovanie očných tieňov i ícenky kvalitnými štetcami je kľúčom k prirodzenej vizáži každej z nás.

Vizáž, text: Mgr.art. Ľudmila Piptová  www.ludmilapiptova.webnode.sk

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články