Moje bývanie 

Túto kolekciu vytvorila rodená Trnavčanka Gabriela Horváthová, dnes známa ako Gabriela Giotto

Pre vašu tvorbu je príznačná farebnosť a prítomnosť rôznych vzorcov a ornamentov. To nie je veľmi typické pre naše slovenské končiny. Odkiaľ teda čerpáte inšpiráciu?

Jedným z hlavných zdrojov inšpirácie bolo moje časté cestovanie. Vždy mi bolo dopriate veľa cestovať, veľká časť rodiny žila v zahraničí, tri sezóny som robila sprievodkyňu/de­legátku v Španielsku a Grécku, následne som pôsobila ako PR manažér a hovorca leteckej spoločnosti, väčšinou som pracovala pre medzinárodné korporácie, kde som často cestovala na služobné cesty do zahraničia…

 

Stále ma dokáže fascinovať nádherná architektúra, keď môžem obdivovať tisíc detailov remeselnej zručnosti a estetickej dekoratívnosti. Dnes prevažuje v architektúre najmä funkcionalizmus a minimalizmus.

Rovnako silný vplyv majú na mňa krásy prírody, milujem palmy, nádherné kvety hýriace všetkými farbami, úžasné odtiene farieb mora či oceánu.

To sú tie vonkajšie vplyvy. Tvorivý proces sa však u mňa odohráva pri zmenenom stave vedomia, je to určitý druh meditácie.

Pripravujeme pre vás aj inšpiráciu z jej módnej tvorby odevov.

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články