Najčítanejšie Vaše príbehy 

„Toto je naša golfová dámska jazda, vek 50 až 80.“ Zakladateľkou a kapitánkou je známa „princezná Arabela“

Práve dnes má naša najstaršia členka narodeniny, 80 rokov. Skupinu som založila v roku 2015 a volá sa: Gaudi Golf Genius. Stretávame sa cez víkendy, ale golf chodíme hrať aj do zahraničia. Poznáte šport, ktorý nepozná žiadny handicap? Nie je dôležité koľko máte rokov, akú máte postavu, jednoducho dôležité je len jedno a to CHCIEŤ. Kto ešte nepočul o golfe vôbec nič, tak podstata je dostať loptičku z odpaliska do jamky a vyhráva ten, kto to dokáže s najmenším počtom úderov.

Každý začal s golfom z iného dôvodu. Medzi také najviac spomínané môžeme zaradiť zdravie. Mnoho ľudí vďaka zdravotným dôvodom prestali športovať, alebo dokonca ani nezačali. Chôdza po golfovom ihrisku zaťažuje naše telo rovnomerne. Počas hodín na ihrisku môžete prejsť aj viac ako 7 kilometrov. Za každú polhodinu hry dokonca spálite viac ako 150 kcal.

Príroda na golfových ihriskách vám často môže vyraziť dych, pretože nič nemôže byť krajšie ako všade prítomna upokojujúca zelena farba, krásne trávniky, stromy či jazierka. V tomto nádhernom prostredí môžete tráviť čas s kamarátmi či rodinou. Chcete robiť šport so svojimi vnúčatami? Žiadny problém. Plnohodnotne si zahráte všetci bez akéhokoľvek obmedzenia.

Veľmi dobre si rozumieme a spoločne trávime čas nielen pri golfe, ale oslavujeme spolu aj narodeniny, stretneme sa na Mikuláša, či na Vianoce. Veľmi by som chcela niečo podobné založiť aj doma, na Slovensku.

Určite viete, že žijem v Nemecku, ale teraz som bola v Čechách. Nakrúcali sme rozprávku, ktorú napísal herec Ján Budař. Volá sa Princ Mamánek, ktorého stvárnil sám autor scenára, ktorý je súčasne aj režisérom a producentom. Ja som jeho mama a môjho manžela – kráľa hrá Martin Huba. Nenormálne sa na to všetko tešila!

Vaša Jana Pulm

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články