Najčítanejšie Vaše príbehy 

Strata 17 kg je už na postave viditeľná! Ako schudla známa televízna kuchárka Silvia?

Som Silvia Obernauer, predtým Pilková, mám 49, možno ma ľudia poznajú ako spisovateľku tradičných kuchárskych kníh a moderátorku televíznej relácie, kde som varila chutné jedlá. Môj život bol vždy spätý s varením a takisto aj s chudnutím. Od malička som bola “guľka”, napriek tomu že som aktívne športovala. Prešla som si viacerými diétami a pokusmi o schudnutie. A až teraz sa mi to konečne podarilo a za tri mesiace som schudla 17 kg.

Začalo sa to črevnou chrípkou, pri ktorej som si uvedomila, že už dlhodobejšie mám problémy s trávením. Priznala som si, že sa stravujem veľmi nezdravo a hlavne po chlebe a bielom pečive mi nebolo dobre. Vďaka tomu, že som týždeň v podstate nič nejedla, nastavila som si režim tzv. fasting, pri ktorom som úplne vypustila raňajky. Tie mi totiž vôbec nikdy nechutili a jedla som ich nasilu. Moje prvé jedlo dňa bol obed a bol to väčšinou šalát, po 4 hodinách okolo 16-tej som si vždy dala jogurt a banán a okolo 20 tej večer som si dala posledné jedlo a to napríklad syr so zeleninou, alebo chudé mäso, či šunku a zeleninu. Prestala som piť sladené nápoje a ak si ich aj dám, tak maximálne jeden za deň. Občas si dám koláč ku káve, ale iba v poobedných hodinách.

Popri tomto všetkom som začala aktívne športovať. Dvakrát do týždňa som začala chodiť na hodinu a pol tréningu kickboxu. Vďaka super partii a trénerovi som ostala taká motivovaná, že som si k tomu priberala ďalšie fyzické aktivity. Kúpila som si nový ebike a začala bicyklovať. Chodím plávať a spravila som si aj potápačský kurz. Proste robím činnosti, ktoré ma bavia. A hlavne tým, že si zašportujem, tak mi vôbec nechutí jesť nezdravé veci. Mojím cieľom je váha ako za mladi a tak ma čaká dať dolu ešte 20 kg. Ale úžasné je to, že kedže som parádnica – oblečiem šaty spred 8 rokov a dám v pohode 50 km na bicykli. Chystám sa ako svoj darček k 50tke, vyliezť konečne na Kriváň a v zime potápať na Floridu bez obáv, že na mňa nenájdu dosť veľký neoprén…

Text a foto Silvia Obenauer

n

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články