Čo ma teší Najčítanejšie 

Staroba sa odkladá – nová generácia 60 plus

„Počkaj, musím sa pozrieť do kalendára,“ to je jej obľúbená veta. Bez neho by už Renata  nemohla koordinovať množstvo stretnutí, bohatý každodenný program. V pondelok fittnes, v utorok spevácky zbor, streda prechádzky, štvrtok babinec, filharmónia, múzeum, divadlo, cykloturistika… zoznam aktivít je nekonečný.

„Život je úžasný,“ hovorí Renata. Očný tieň musí ladiť s oblečením, biela košeľa je základ jej šatníka. Vlasy vždy upravené, teraz trochu kratšie. Je toto seniorka, alebo stará žena?

Pred niekoľkými desaťročiami sa 50 – ročný človek už považoval za starého, život sa už ako keby končil. Dnes sú ešte 70 roční plní elánu, fyzicky aj psychicky fit, aktívni ako mladí ľudia.  Majú radosť z toho, že dokážu držať krok nielen s deťmi, ale aj s vnúčatami. Baví ich cestovanie, šport, majú tie najrôznejšie záujmy a mnohým nechýbajú ani bláznivé nápady a dokonca ich aj realizujú. Zaujímajú sa o módu, kozmetiku a nechýbajú ani na spoločenských stretnutiach.

Trhové hospodárstvo uznáva len mladých, ale staršia generácia je špeciálna cieľová skupina. Je to nová generácia, ktorá má v spoločnosti svoje dôležité miesto, lebo spája svoje aktivity so skúsenosťami, životnou silou a nie je o nič horšia ako mladšia generácia.

Dočkali sme sa doby, keď aj kozmetickí výrobcovia začínajú inzerovať s Pro Age“ namiesto „Anti Age“. Prvé vrásky sa nemusia zakrývať, vyzerajú dobré a sú dokonca atraktívne!

Foto Pixabay.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články