Aktuálne Vaše príbehy 

Smrť rodičov zmení život, nech má človek koľkokoľvek rokov!

Pani Marta (47) nám opísala svoje pocity po strate oboch rodičov. Jej matka zomrela náhle, ani lekári presne nevedeli presnú príčinu, otca rýchle zničila rakovina. Človek nikdy nemôže byť pripravený na smrť svojich rodičov. V každom veku je to veľká rana. „Neviem si zvyknúť na myšlienku, že odteraz budem musieť  riešiť všetky problémy sama! Moja matka bola jediná osoba, ktorej som mohla kedykoľvek zavolať  a posťažovať sa jej na čokoľvek. Len jej som mohla svoju dušu otvoriť na 100%.  Nie preto, že som introvert a nemám veľa priateľov, ale preto, že moja matka ma vedela pochopiť na 100%. Vážila som si jej múdrosť, ktorá mi veľmi pomáhala pri riešení mojich problémov.“

Áno, je to tak. Rady priateľov nefungujú, ale rady rodičov vždy!

„Moja matka ma naučila, že empatia a veľkorysosť sa v dlhodobom horizonte vždy oplácajú. A môj sarkasticko – realistický otec bol jedným z najkrajších ľudí, akých som kedy v živote poznala. Hovoril, že všetky ľudské problémy, to sú len kecy. A za týmto si vždy budem stáť!

Vieme, že bolesť za stratou rodičov prechádza niekoľkými fázami. Tu je niekoľko mojich skúseností, ktoré možno niekomu pomôžu:

Telefón nikdy nemám ďalej ako meter od seba. Keď moja matka umierala, nemala som ho pri sebe a prišla som o poslednú možnosť hovoriť s ňou.

Prvých šesť mesiacov po smrti mojej mamy bolo najhorších. Veľmi som trpela nielen fyzicky, ale najmä duševne.

Smrť oboch rodičov prerušila aj zvyšky vzťahov s mojimi blízkymi príbuznými. Bez rodičov som prestala udržiavať kontakt s mojimi bratrancami a sesternicami.

Veľmi som nahnevaná, že môj syn sa veľmi málo stretával so svojou starou mamou a otcom. Mám pocit, že som ho doslova okradla o tento kontakt.

Teraz by som najradšej vymenila čas strávený s mojimi kolegami za čas strávený so svojimi rodičmi. Ak by som to mala vyjadriť nejakým koeficientom, tak by to bolo 1 ku 1000.

Rodičom treba prejaviť vďačnosť a uznanie, to človek pochopí len vtedy, keď stretne ľudí, ktorí vyrastali bez rodičov.

Hovorí sa, že čas vylieči všetko. Nie je to úplne pravda. Až do konca života vám budú rodičia chýbať!

Smrť mojich rodičov zmenila moje názory na svet. Zdá sa mi, že všetko robili lepšie ako ja! Toto dedičstvo zostane navždy so mnou!“

Vaša Andrea

Foto Depositphotos.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články