Krása Najčítanejšie 

Šarm a sexepíl nie sú doménou len mladých krások

Dnes som si prečítala článok, ktorý ma zaujal. Ruská modelingová agentúra Oldushka našla unikátnu dieru na trhu. Zamestnáva výhradne modelky nad  50 rokov. Čím viac vrások a šedín, tým lepšie. Modelky a modely od Oldushky dokazujú, že šarm a sexepíl nie sú výhradnou doménou mladých krások, ale že aj tzv. modelingové starenky a starčekovia majú čo ponúknuť.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa O L D U S H K A (@oldushkamodels),

Tak a teraz poďme k nám na Slovensko. Neoplatilo by sa aj tu založiť si takú agentúru?  Spomeňme len niektoré mená: Emília Lörinczová, Ľuba Magátová, Gina Sutórisová, Emma Tekelyová, Beáta Králiková, v Čechách Marta Pospíchalová. Každá má už po šesťdesiatke a všetky sú stále krásne. Ale nebudeme zbytočne rečniť. Pripomeňme si rozhovor  so stále aktívnou a atraktívnou dámou Emíliou Lörinczovou, ktorú teraz spoznávate v úlohe kolíznej opatrovateľky v Súdnej sieni.

Aké to bolo, robiť vtedy manekýnku?

Bola som fotogenická, mala som bohaté, zdravé vlasy, dobrú pleť, veľké pery, nemusela a ani sa odo mňa nevyžadovalo, aby som sa veľmi šminkovala. Na reklamné vlasové produkty pre firmu Schwarzkopf sa práve vyžadoval úplne prirodzený vzhľad a v tejto polohe som sa cítila najistejšia. Šminky som veľmi nepoužívala, stačila mi tenká čierna linka na zvýraznenie mihalníc a trocha rúžu. V porovnaní s dneškom som nepostrehla extrémne vychudnuté modelky. Ale tie sa vtedy aj dnes vidia skôr na prehliadkach Haute Couture. Ja osobne som nemala problémy s váhou, svojich 50-51 kg som si držala veľmi dlho a okrem športovania som pre to nič mimoriadne nerobila. Nepripisovala som tejto práci nejakú vážnosť a ani som zo seba “neodpadávala”.

Aká bola vtedajšia móda?

Móda 60. – 70. rokov sa mi veľmi páčila. Zažila som obdobie mini-sukní, vysokých čižiem, napasovaných pulóvrikov. Úžasná bola móda hippies, pamätám si zvonové nohavice, štvordielne kruhové sukne, kvetinové maxišaty, etno šperky. Ja som s obľubou nosievala kombináciu mini-sukne s maxi cardiganom, topánky s vysokými, hrubými opätkami, aj keď sa už začala móda sandálikov a baleriniek. Obľúbené boli roláky, latexové kabátiky, lurexová látka (v šatách z tejto látky som maturovala). Na tablo sme sa fotili v tej dobe módnych šatách s bielym golierikom a volánikami.

Koľko rokov ste pracovali ako manekýnka?

Viac ako šatám som sa venovala vlasom, ktoré ma počas štúdia “živili”, fotila som hlavne vlasové produkty pre Schwarzkopf. V tej dobe bol všeobecne “kult vlasov”. Museli byť dlhé, bohaté, natupírované, ozdobené kvetinkami, stuhami a margarétkou. Mňa vtedy veľmi inšpirovala herečka Farrah Fawcet a dlhú dobu som nosila presne taký istý účes ako ona.

Aká je vaša rodina?

V prvom zamestnaní som sa zoznámila s manželom Michalom, ktorého som stretla v legendárnom V-klube, ktorý som pravidelne počas celého vysokoškolského štúdia navštevovala. Po ročnej známosti sme sa zobrali, máme dve dcéry, Michaelu a Luciu, tri vnúčatá. Vždy som si priala mať šikovných, živých a talentovaných vnukov a to sa mi aj, k môjmu veľkému potešeniu, splnilo. Zažívame s nimi veľa radosti.

Ako ste sa dostali  do TV JOJ?

Pred deviatimi rokmi ma na základe kastingu vybrali účinkovať do úspešného projektu TV Joj Súdna sieň, kde hrám postavu kolíznej opatrovníčky. Veľmi ma teší, že diváci si tento projekt obľúbili a naša spriaznená divácka obec sa stále rozširuje.

Takže stále ešte pracujete…

V roku 1991 som si založila full-servisovú reklamnú agentúru, v ktorej pôsobím doteraz. Najznámejším projektom, na ktorom organizačne spolupracujeme s Divadlom Aréna, je Detská Univerzia (DUK), projekt jazzových koncertov v Divadle Aréna, priame prenosy z The Metropolitan Opera z New Yorku. Venujeme sa grafickej, polygrafickej práci, firemným darčekovým predmetom, vydávam Kalendár zdravia a distribuujemem populárny Lunárny kalendár.

Čím dnes žijete, čo vás napĺňa?

Popri práci mám aj veľa voľnočasových aktivít – cestovanie, záhradničenie, golf, lyžovanie, hubárčenie, chalupárčenie. A pretože som aj hrdá babka, tak sa snažím venovať a tráviť čas s mojimi vnukmi, ktorí mi dajú riadne zabrať a udržujú ma tiež v kondičke. Roky práce v kultúre ma pozitívne ovplyvnili, takže divadlo, výstavy, opera, koncerty sú nielen mojou pracovnou náplňou, ale aj záľubou, ktorej s manželom venujeme veľa času.

No tak to vidíte! Hovorím, stále krásna, atraktívna a aktívna. No neviem, či si nezaložím podobnú agentúru ako je Oldushka. Určite by bolo z čoho vyberať.

Text Libuša Sabová

Foto archív Emílie Lörinczovej

Foto Oldushka

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články