S čím vám pomôže kompresor či nabíjačka batérie?

Majitelia automobilov musia myslieť aj na riešenie rôznych nepredvídateľných porúch či iných problémov, ktoré na nich číhajú pred alebo počas cesty. Napraviť ich nemusí byť problém ani vo vyššom veku vodiča.

Len máloktorý šofér počas svojho života nemusel riešiť jednu z týchto dvoch nepríjemností. Ako si efektívne a bez väčších námah pomôcť pri nečakanom defekte či vybitej autobatérii?

Pri defekte aj nových pneumatikách

Nepatríte už medzi najmladšiu generáciu a obávate sa, ako postupovať pri defekte na vašom vozidle? Aj táto nečakaná situácia sa dá vyriešiť bez zbytočných stresov. Kompresory totiž umožňujú dofúkať poškodenú pneumatiku v takej miere, aby ste sa bezpečne dopravili do najbližšieho servisu. Na ich použitie nie je nutné vyvinúť nadmernú silu, preto sú vhodné do výbavy auta hlavne pre staršie osoby. Navyše vám poslúžia aj pri nafúknutí originálnych pneumatík. V takom prípade odskrutkujte prachový kryt pneumatiky a ventil vzduchovej hadice následne naskrutkujte na spodnú stranu závitu na vzduchovom ventile pneumatiky. Kompresor bude schopný práce vďaka zapojenia elektrického kábla do 12V zástrčky. Pneumatiku pri naštartovanom vozidle nafúkajte na tlak uvedený na štítku tlaku pneumatiky, ktorý nájdete na stĺpiku dverí vodiča alebo na veku od palivovej nádrže.

Opäť neštartuje? Pomôžu nabíjačky batérií

Nepríjemným zistením môže byť aj nefunkčná resp. vybitá autobatéria. Tento stav je sprevádzaný zachrčaním alebo úplným tichom pri snahe naštartovať motor. Najčastejšie sú príčinou zapnuté svetlá, na čo zabúdame po opustení vozidla najmä pri starších modeloch bez patričnej signalizácie. Hlavne pri senioroch je časté, že jazdia na kratšie vzdialenosti, čo môže spôsobiť nedostatočné dobíjanie batérie. Známejšou príčinou sú mrazivé dni a noci, kedy sú chemické procesy v autobatériách pomalšie, čím sa taktiež stráca schopnosť dobíjania. Pri všetkých týchto situáciách vám efektívne pomôžu nabíjačky autobatérií. Ak ste vybitie zaznamenali blízko domova, batériu odpojte a doma jednoducho nabite. Zaujímavým riešením sú integrované nabíjačky, ktoré majú schopnosť rozpoznať stav batérie a po dobití celý proces ukončiť.

Zdroj obrázku: TANAPAT LEK.JIW / Shutterstock.com

Reklamný článok Seocentrum s.r.o.

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články