Najčítanejšie Predstavujeme vám 

Eva (71) a Milan(76) Baniarovci: „Príroda je ich druhý domov!“

Sledujem ich na facebooku a s určitosťou môžem povedať, že nikto z mojich priateľov nie je tak často v prírode, ako práve oni. Už v lete sme vám ukázali niekoľko fotografii, kde všade boli, ako objavujú krásy nášho Slovenska. Ale oni chodia do prírody každý deň! Či je leto, či zima.

„Áno, veľmi radi chodíme na túry. Prechodili sme veľkú časť Slovenska.

Máme staré auto, ktoré nás dovezie vždy tam, kde sme ešte neboli. Miesta hľadáme na googli, orientujeme sa podľa máp. Fotografie potom radi uverejňujeme na facebooku. Vnúčatá nás naučili pracovať s internetom aj s mobilom a tak sme radi, že aj iní sa môžu potešiť s našimi fotografiami z prírody. Želáme si len, aby sme boli ešte dlho zdraví, veď sme ešte nepochodili celé Slovensko, „hovorí pani Eva.

Nemali to vždy jednoduché. Sú spolu už 52 rokov a ako pani Eva priznala, občas aj oni majú talianske manželstvo. Nechýba ani ostrejšia výmena názorov, ale veď v ktorej rodine to tak nie je, že?

Dlho opatrovali svojich rodičov a aj vtedy im príroda poskytla relax, pomohla zabudnúť na pochmúrne myšlienky. Deti odrástli, aj vnúčatá, ale veľmi sa tešia s pravnúčat. Pani Eva ešte stále chodí spievať so speváckym zborom Rozlet. Sú veselá partia a radosť rozdávajú aj iným. Často účinkujú v domovoch sociálnych služieb, samozrejme bez nároku na odmenu.

Text a foto Eva a Milan Baniarovci

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články