Krása Najčítanejšie 

Robte to tak ako 65 ročná Christie Brinkley a budete krásna a sebavedomá

Táto bývalá modelka a herečka našla recept na večnú mladosť a musíme uznať, že aj v tomto veku vyzerá lepšie ako nejedna tridsiatnička.

„Wellness“ má základ v anglickom slove well a označuje najnovší trend z USA, heslom ktorého je dobre sa cítiť, tešiť sa z telesného a duševného zdravia, skrátka byť fit. Telesná energia sa dosahuje  vhodnou stravou, duševná terapiami. Osobitný význam tu má starostlivosť o telo, pretože pokožka ako najväčší ochranný orgán človeka hrá dôležitú úlohu v imunitnom systéme a – samozrejme – i vzhľade človeka. Prezradíme vám hlavné zásady, aby ste aj vy na otázku „ako sa máte?“ mohli odpovedať „well.“

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

I always get a kick out of doing the radio shows at @siriusxm ! Photo @dailymail #ultherapy #boots #style #nyfw

Príspevok, ktorý zdieľa Christie Brinkley (@christiebrinkley),

Výživa

Vápnik je stavebným kameňom vašej kostry a aj v zrelom veku je veľmi potrebný na zachovanie pevnosti kostí. Preto často do svojho jedálneho lístka zaraďujte mlieko, syry, jogurty a tvaroh. Vitamíny sú podmienkou životných funkcií a preto je dôležitý dostatok surovej rastlinnej stravy, najmä zeleniny. Voda zabezpečuje dobré  prevlhčenie pokožky. Bylinkové čaje a minerálna voda navyše zbavuje telo odpadových látok.

Pohyb

Či sa už bicyklujete, chodíte na turistiku, hráte tenis, jazdíte na koni alebo plávate – vaše telo sa vám za to odvďačí vitalitou. Kto nerád športuje, nech auto nechá  garáži, nepoužíva výťah ani pohyblivé schody a nevysedáva dlho. Pohybom sa prekrvuje pleť a je ružovejšia.

Uvoľnenie

Kto sa naučí brať život tak, ako je a s ľahkosťou prekonávať problémy života, našiel recept na stálu krásu. Dnes sa aplikujú nové metódy na telesnú a duševnú rovnováhu: ayurveda (indická liečebná metóda), shiatsu (japonská prstová masáž), jóga, meditácie a podobne. Ale tým najjednoduchším, stopercentne spoľahlivým a ľahko dosiahnuteľným prostriedkom je pokojný a dostatočný spánok.

Správna starostlivosť

Počas starnutia samozrejme starnú aj bunky v pokožke. Kolagénové vlákna strácajú svoju schopnosť viazať vlhkosť, pružné vlákna hrubnú a degenerujú, podkožný tuk mizne a svoju funkciu strácajú aj kožné póry. Niet divu, že pokožka vysychá a vznikajú na nej vrásky. Ako dobre, že existuje  kozmetika, ktorá zasahuje do týchto procesov, reštauruje pokožku a podľa možností jej vracia potrebné funkcie. Vývojom telu vlastných substancií sa pokúšajú biochemici, výskumníci v oblasti buniek a enzymológovia svojim spôsobom prírodu oklamať. V poslednom čase veľmi časti hovorí o účinnej látke tam, kde je potrebná. Priestory medzi bunkami sa tak vyplňujú a tak sa vyplňuje a „omladzuje“ aj suchá pokožka. Krémy obsahujúce tieto účinné látky sú na trhu pod rôznymi značkami. Novinkou sú v kozmetike vitamíny, ktoré omladzujú. Najdôležitejšie  sú A, B a C. Nová kozmetika objavila vitamín E, ktorý viaže v pokožke tak potrebnú vlhkosť a chráni ju pred nadmerným ultrafialovým žiarením, ktoré neprospieva pokožke.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Made to keep you running on the beach… @totalgymdirect TONIGHT ON @qvc MIDNIGHT! And all day tomorrow ??☀️

Príspevok, ktorý zdieľa Christie Brinkley (@christiebrinkley),

Čo vaša pokožka potrebuje?

– hydratačné krémy ako prostriedky dennej starostlivosti

– hydratačné masky, keď je pokožka mimoriadne suchá

– vyhladzovaciu masku raz za týždeň

– regeneračnú masku vždy vtedy, keď sa cítite unavená a vyčerpaná

Čo potrebuje vaše telo?

Raz za týždeň si doprajte kúpeľ v morskej soli ( je dostať v drogériách). Minerálne látky a stopové prvky aktivizujú prekrvenie pokožky a po takom kúpeli sa budete cítiť ako „ryba vo vode.“ Aromatické kúpele podporujú uvoľnenie, éterické rastlinné oleje dokážu priam zázraky – baldrian, šalvia  a levanduľa upokojujú, harmanček potom spoľahlivo chráni pokožku pred nepríjemnými zápalmi.

Make – up

Pravidlo číslo jeden : menej farieb znamená viacej efektu. Vyhnite sa nápadným, krikľavým makeupovým farbám a radšej siahnite po jemných nenápadných farbách v prírodných odtieňoch.

– Červené oči upokojí niekoľko kvapiek vitamínových očných kvapiek. Ak máte tento problém, spodný okraj viečka  zvýraznite obrysovou ceruzkou pleťovej farby. Taký odtieň rozjasní váš pohľad.

– Husté tmavé obočie si necháme kozmetičkou zafarbiť o jeden odtieň svetlejšie (pôsobí mäkkšie) a vytvarovať do potrebného tvaru. Obočie kefkou češeme  vždy hore smerom k spánkom.

-Pudrové očné tiene očiam prepožičajú ten najlepší efekt. Perleťový lesk opticky viečka prehlbuje.

– Svieži vzhľad perí docielite presnou líniou obrysovou ceruzkou. Len tak zabránite tomu, aby sa farba rúžu rozpila do malých vrások okolo pier.

– Medzi štyridsiatkou a päťdesiatkou nastáva čas na prvé okuliare na čítanie. Túto nevyhnutnosť využite na skrášlenie svojho vzhľadu. Je dôležité vedieť, že pastelové rámy farbu pleti zosvetľujú, tmavé naopak  stmavnú. Sýte farby pôsobia veselo a odvádzajú pozornosť od drobných kozmetických nedostatkov, ako sú napríklad vrásky okolo očí. Červená, modrá a zelená farba tvár zatraktívnia.

Foto Depositphotos

Istagram chrisbrinkley

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články