Aktuálne Dobré rady 

Rekreačné pobyty so štátnou účelovou dotáciou poskytované hotelovou spoločnosťou SOREA

Štátna účelová dotácia 2019
Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky, na podporu rekondičných aktivít fyzickej osoby, ktorá je poberateľom starobného dôchodku, predčasného dôchodku a nevykonáva činnosť, ktorá zakladá nárok na príjem zo závislej činnosti alebo na príjem z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti.

Realizátor: Konfederácia odborových zväzov SR prostredníctvom hotelových zariadení SOREA spol. s r.o. a Hotela Zámok Topoľčianky.

Rekreačné pobyty so štátnou účelovou dotáciou sú poskytované hotelovou spoločnosťou SOREA v najatraktívnejších lokalitách Slovenska a v nasledovných hoteloch :

Vysoké Tatry

Hotel *** SOREA TITRIS, Tatranská Lomnica

Hotel *** SOREA URÁN, Tatranská Lomnica

Hotel *** SOREA HUTNÍK I., Tatranské Matliare

Hotel ** SOREA HUTNÍK II., Tatranské Matliare

Hotel *** SOREA TRIGAN, Štrbské Pleso

Spiš

Hotel ** SOREA ĽUBOVŃA, Ľubovnianske kúpele Stará Ľubovňa

Nízke Tatry

Hotel *** SOREA MÁJ, Liptovský Ján

Hotel * SOREA ĎUMBIER, Liptovský Ján

Hotel *** SOREA SNP, Demänovská dolina

Bratislava

Hotel **** SOREA REGIA, Bratislava

Využitie príspevku :
Pobytu so štátnou účelovou dotáciou sa môže zúčastniť poberateľ starobného dôchodku, predčasného starobného dôchodku alebo výsluhového dôchodku, ktorý nevykonáva činnosť zakladajúcu nárok na príjem zo závislej činnosti alebo na príjem z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti, má trvalý pobyt na území SR a spĺňa podmienku na čerpanie dotácie MPSVR SR na podporu rekondičných aktivít v súlade s § 6 ods. 1 písm. b) a ods. 5 zákona č. 544/2010 Z. z.
Túto skutočnosť musia klienti potvrdiť podpísaním Čestného vyhlásenia, ktoré ako súčasť dotačného poukazu obdržia pri nástupe na pobyt. Záujemca o pobyt so štátnou účelovou dotáciou môže vykonať rezerváciu priamo v príslušnom hoteli SOREA a na recepcii Hotela Zámok Topoľčianky.

Čestné vyhlásenie :

Svoj nárok na pridelenie poukazu so štátnou účelovou dotáciou musí klient potvrdiť podpísaním Čestného vyhlásenia o poberaní jednej z uvedených foriem dôchodku. Údaje uvedené na tlačive Čestné vyhlásenie vypíše pracovník recepcie hotela podľa preukazu totožnosti klienta a potvrdí to svojím podpisom. Dotácia je určená pre občanov s trvalým pobytom v Slovenskej republike. Pobytu so štátnou dotáciou je možné zúčastniť sa len raz v príslušnom kalendárnom roku. V prípade podania žiadosti na viac hotelov a obdržania kladnej odpovede, si klient sám vyberie hotel a zaplatením rezervačného záznamu do 10 dní potvrdí svoju účasť. Neuhradené rezervácie sa stornujú a vybavujú sa ďalšie objednávky v poradí.

Prvý možný termín nástupu na pobyt je 7.4.2019

Čo ponúkame? 

7 dní / 6 nocí – ubytovanie s PLNOU PENZIOU ( raňajky – obedy – večera ) a DPH v cene pobytu !

Ubytovanie v hoteloch rôznej kategórie, od KONGRES & BIZNIS hotela na hradnom vŕšku v Bratislave, cez WELLNESS a RELAX hotely na Spiši i v Nízkych a Vysokých Tatrách, až po historický Hotel v Zámku Topoľčianky.

Stravovanie:

Raňajky – bohaté bufetové raňajky

Obed – trojchodové menu

Večera – trojchodové menu, resp. bufetová večera s bohatým výberom studených šalátov a teplých jedál

Pobyt so štátnou účelovou dotáciou začína v nedeľu večerou a končí v sobotu raňajkami ( po dohode s hotelom možnosť posunu termínu ). V cene pobytu so ŠUD na 1 osobu je zahrnuté:

– 6 x ubytovanie v dvojlôžkovej izbe,

– 6 x raňajky,

– 5 x obed,

– 6 x večera, vrátane DPH.

V prípade, že klient má záujem o pobyt sám bez partnera / priateľa – môže využiť ubytovanie v jednolôžkovej izbe, podľa dostupnej kapacity príslušného hotela v danom termíne. Treba sa vopred informovať na možnosť ubytovania v jednolôžkovej izbe. Každý hotel má iný počet jednolôžkových izieb. Ak nie je voľná jednolôžková izba a klient požaduje ubytovanie v dvojlôžkovej izbe – zaplatí poplatok za neobsadené lôžko. Dvoch neznámych ľudí spolu neubytovávame.

Pobytu so štátnou účelovou dotáciou je možné zúčastniť sa len jeden krát počas príslušného kalendárneho roka ! Účastník rekreácie, ktorý už využil prostriedky štátnej dotácie, si môže v príslušnom kalendárnom roku zakúpiť v spoločnosti SOREA ako aj v Hoteli Zámok Topoľčianky iný cenovo zvýhodnený pobyt určený pre dôchodcov od 60 rokov – SENIOR FIT pobyt , alebo SENIORSKÉ produktové relaxačné balíčky.

Vernostná zľava SOREA sa nevzťahuje na pobyty so štátnou účelovou dotáciou.

Pre všetkých klientov ubytovaných v sieti SOREA platí:

* 30 % zľava na vstup do krytého bazéna s termálnou vodou v hoteli SOREA MÁJ

* 20% zľava (zo základnej ceny) na vstup do BOWLING centra v hoteli SOREA HUTNÍK

* 30% zľava (zo základnej ceny) na vstup do AQUA RELAX centra v hoteli SOREA TITRIS

* 30% zľava (zo základnej ceny) na vstup do centra WELLNESS SVET REGENERÁCIE A ODDYCHU v hoteli SOREA TRIGAN

* 30% zľava (zo základnej ceny) na vstup do centra Wellness URANIA v hoteli SOREA URÁN

Ďalšie Bonusy:

* 1x hydromasážna vírivka, 1x voľný vstup do muzeálnej expozície s výkladom pre klientov ubytovaných v Hoteli Zámok Topoľčianky

* zapožičanie trekingových palíc pre klientov ubytovaných v Hoteli SOREA REGIA

* voľný vstup do hotelového bazéna s termálnou vodou alebo na letné termálne kúpalisko TERMAL raj v areáli hotela v prevádzkovom období pre klientov ubytovaných v Hoteli SOREA MÁJ

* 2x za pobyt vstup do krytého bazéna s termálnou vodou alebo na letné termálne kúpalisko TERMAL raj v Hoteli SOREA MÁJ, 1x prednáška o zdraví a cvičení pre seniorov a 1 x cvičenie pre seniorov ubytovaných v Hoteli SOREA ĎUMBIER

* 1x za pobyt vstup do krytého bazéna s termálnou vodou alebo na letné termálne kúpalisko TERMAL raj v Hoteli SOREA MÁJ, bezplatné zapožičanie palíc NORDIC WALKING pre klientov ubytovaných v Hoteli SOREA SNP

* 1x za pobyt vstup do centra WELLNESS SVET REGENERÁCIE A ODDYCHU pre klientov ubytovaných v Hoteli SOREA TRIGAN

* 2x za pobyt vstup do Wellness URANIA a ranné plávanie (pondelok, streda, piatok, sobota od 7.00 hod. do 9,00 hod. ), zapožičanie trekingových palíc a stolný tenis pre klientov ubytovaných v Hoteli SOREA URÁN

* 2×1 hodinový vstup do AQUA Relax centra ZÓNY 1 ( bazénová časť) pre klientov ubytovaných v hoteli SOREA TITRIS

*1x za pobyt morský aerosólový kúpeľ pre klientov ubytovaných v Hoteli SOREA HUTNÍK

* voľný vstup do hotelového bazéna, fytoterapia, 1x morský kúpeľ a 1x vstup do relaxačnej vírivky s chromoterapiou pre klientov ubytovaných v Hoteli SOREA ĽUBOVŇA

 

Čo Vás čaká ?

✔ Rodinná atmosféra, vynikajúca kuchyňa a milý personál !

✔ Aktívna dovolenka, WELLNESS, TERMÁL a RELAX !

✔ WELLNESS SVET REGENERÁCIE A ODDYCHU s nerezovým bazénom, tromi saunami, odpočívarňou s výhľadom na tatranské štíty, vodnými atrakciami a 32° C vodou !

✔ Hotelový bazén a letné kúpalisko s blahodárnymi účinkami TERMÁLNEJ vody z termálneho prameňa Rudolf!

✔ Wellness URANIA s nerezovými bazénmi, vodnými atrakciami,  saunami a  rôznymi druhmi masáží!

✔ AQUA Relax centrum s protiprúdovým plávaním, ležadlovou perličkou, vodnými tryskami a rekreačným bazénom s tobogánom!

✔ Možnosť využitia zaujímavých relaxačných procedúr a výletov do blízkeho i vzdialenejšieho okolia !

✔ Morský kúpeľ v hoteli SOREA HUTNÍK a nová relaxačná vírivka s chromoterapiou v hoteli SOREA ĽUBOVŇA!

✔ Ubytovanie v Bratislave len 10 min. pešou chôdzou od historického centra mesta!

✔ Umiestnenie hotelov v najlukratívnejších turistických lokalitách – východiskové body na menej náročné i náročné túry v Tatrách!

✔ Zapožičanie trekkingových palíc a iných športových potrieb inSPORTline!

✔ Horská turistika a jaskyne v Nízkych Tatrách !

✔ Cyklistické trasy v blízkosti hotelov aj s možnosťou požičania bicyklov !

✔ Regionálny večer s grilovačkou a deň špecialít z regiónu Spiš !

✔ Možnosť spoznať Cestu minerálnych prameňov v Ľubovni !

✔ Hudobné večery, spoločenské večery!

Pripravili sme pre našich ubytovaných hostí množstvo zľavnených ponúk a atrakcií na letnú a jesennú sezónu s našimi obchodnými partnermi, ako je 30 % zľava na vstup do galérie trikov a ilúzií Tricklandia v Starom Smokovci, 30 % zľava do galérie Dobrá hračka v Tatranskej Lomnici, 50 % zľava do expozície miniatúr slovenských kultúrnych pamiatok MINISLOVENSKO v Liptovskom Jáne, 50 % a 33 % zľava do Stanišovskej jaskyne ( zľava podľa lokality hotela), zľava zo vstupného na prehliadku FARMA Východná, zľava zo vstupného do Galéria P. M. Bohúňa v Liptovskom MIkuláši, 10 % zľava na prehliadku expozície liehovarníctva NESTVILLE a množstvo regionálnych bonusov a zliav pre majiteľov regionálnych kariet. V rámci pobytu si môžu klienti priamo na recepciách hotelov požičať športové potreby a trekingové palice na turistiku. Hotel SOREA ĽUBOVŇA poskytuje k zapožičaniu aj bicykle, ktoré návštevníci môžu využiť pri prehliadke Cesty minerálnych prameňov na Spiši ako aj v okolí.

Poistenie a Storno poplatky v hoteloch SOREA:

sa účtujú podľa Všeobecných obchodných podmienok spol. SOREA , s.r.o. Každý klient má možnosť poistiť sa voči storno poplatkom a to: 1,00 EUR/deň, pri pobyte na 6 noci (1,00 EUR x 7 dní = 7,00 EUR/pobyt/osoba).

Ak je klient poistený a predloží požadované potvrdenia (lekárske potvrdenie, popríp. iné doklady preukazujúce vznik poistnej udalosti) poisťovňa klientovi stornopoplatky preplatí vo výške 80%.

Spolu s vnúčaťom

Vo všetkých hoteloch SOREA platí ZĽAVA: ✔1 dieťa do 7,99 rokov na prístelke, alebo spoločnom lôžku pri 2 plne platiacich ŠUD klientoch v dvojlôžkovej izbe so 100% zľavou z ceny pobytu s plnou penziou

V hoteli SOREA MÁJ, SNP a ĎUMBIER platí ďalšia ZĽAVA:

✔1 dieťa do 7,99 rokov pri 1 plne platiacom ŠUD klientovi v JEDNOLOŽKOVEJ IZBE so 100% zľavou z ceny ubytovania ( povinný príplatok za stravu pre dieťa podľa platného cenníka )

V hoteli Zámok Topoľčianky platí ZĽAVA:

✔1 dieťa do 10 rokov na prístelke, alebo spoločnom lôžku pri 2 plne platiacich ŠUD klientoch v dvojlôžkovej izbe so 100 % zľavou z ceny pobytu s plnou penziou

Spolu s manželom a so zvieratkom.

Ak jeden z manželov nespĺňa podmienku nároku na pridelenie Štátnej účelovej dotácie, môže využiť inú ponuku hotelov SOREA a hotela Zámok Topoľčianky – cenovo zvýhodnený SENIOR FIT pobyt aj pre pracujúcich dôchodcov, alebo iný seniorsky produktový Relaxačný balíček. Ako sprievodcov si môžu so sebou zobrať aj rodinných maznáčikov. Takmer všetky hotely SOREA umožňujú za poplatok pobyt so zvieraťom.

Hotelová spoločnosť SOREA a hotel Zámok Topoľčianky Vám prajú krásne zážitky v našich zariadeniach !


www.sorea.sk www.zamok-topolcianky.sk

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články