Aktuálne Vaše príbehy 

Ranné flešky zo zapadákova. Píše Michal Zoldy.

1. Invázia pažravých slizniakov zatiaľ nenastala, zrejme to bude len otázkou času. Tie z nejakého dôvodu nežerú trávu, živia sa zásadne starostlivo opatrovanou zeleninou.
2. Včerajšie výdatné dažde sa obišli bez búrok. Neblýskalo sa, nezahrmelo ani raz. Búrky sa ťahali zrejme naprieč nervóznym a rozdeleným Slovenskom smerom na Košice a zasiahli hlavne veľké mestá ako je Bratislava, Nitra a Košice, plné progresívcov, vedených  k šťastným budúcnostiam bez seniorov.
3. Momentálne je zapadákov v oblakoch a je otázkou, či sa slniečku podarí hustú hmlu a nízke oblaky v priebehu dňa rozpustiť.
4. Hlásené sú nálezy húb, hlavne modrákov, ktoré sú výborné najmä na omáčky ale dajú sa pripraviť aj iným spôsobom. Že zmodrejú keď sa prekroja to nikomu neprekáža napriek tomu, že v týchto horských končinách modrá veľmi populárna nie je.
5. Zásoby potravinových surovín sú naďalej dostatočné a uvažuje sa o troch možných druhoch jedla na dva až tri dni. Voliť alebo hlasovať sa kvôli tomu nemusí lebo je tu iba jeden človek a ten sa s nikým nemusí radiť o ničom, vrátane stravy.
6. Cesta je upravená a nemusí sa už po nej jazdiť krokom ale zvládne to v pohode aj štyridsiatka.
6. V tesnej blízkosti záhrady brechal včera srnec, čo Meggi (pes) viditeľne znervóznilo a bola by sa s ním rada pustila na naháňačku, lebo ako si tu môže dovoliť brechať niekto iný, ako ona.
7. Pracovný program na dnešný deň nie je žiadny, nebude sa pracovať.
8. Zásoba pelendrekov ( čierne sladké drievko, pozn. red.)  zrejme vydrží až do októbra, ak sa nič mimoriadne nestane.
9. O voľbách už niet chýru ani slychu, tu sa žije apoliticky, šťastne a bez stresu.
10. Načo vstávať z postele pred ôsmou, ak na tom nik nenástojí a nenalieha, lebo zeleninové záhony polial výdatne dážď a šanca na pokračujúci šlofík je až 80 percentná.
Text a foto Michal Zoldy

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články