Najčítanejšie Predstavujeme vám 

Rada by som tvorila a spievala ešte viac, ale nestíham – Miloslava Hanzelová

Mám 63 rokov a som už dôchodkyňa. Počas pracovnej kariéry som mala viacero rôznorodých zamestnaní, ale pôvodným povolaním som učiteľka MŠ. Po narodení troch detí, som však učiť prestala a robila som 6 rokov šepkárku činohry SND, neskôr som presedlala na administratívno- obchodnú prácu a veľa rokov som presedela za počítačom. Na sklonku pracovnej kariéry som sa však vrátila k mojej milovanej práci s deťmi a učila som opäť v MŠ na súkromnej nemeckej škole. Ako dieťa som spievala v Detskom speváckom zbore Československého rozhlasu a neskôr som sa dala na folklór vo vysokoškolskom súbore Technik. Po odchode zo súboru sme s ôsmymi priateľkami založili ženskú spevácku skupinu „Spolok skúsených spevúľ“ takže folkloristka som dodnes.

Vydali sme dva CD albumy, spievali sme na festivaloch a rôznych podujatiach a štvorica z nás robí občas aj blues vokály s bluesovým hudobníkom Pavlom Sojkom pod menom Soletky. Covid nám zrušil všetky spoločenské akcie a festivaly. Naposledy sme si spolu zaspievali vlani pri uvoľnení situácie na záhradnej párty u jednej z nás a stihli sme ešte začepčiť na svadbe jednu nevestu a potom sa situácia v druhej vlne zhoršila tak, že stretnutia neboli možné. Chýbal nám nielen spev, ale aj rozhovory, tak sme si nakoniec vymysleli skupinové videostretnutia cez internet, každú sobotu večer. Tak sme si aspoň porozprávali, čo je nového, čo nás trápi, žiaľ spievať sa takto nedalo a tak až teraz, keď sme už skoro všetky zaočkované sa začíname zasa stretávať aj pracovne a chystáme sa na prvé malé vystúpenie po roku a pol. Zistili sme, že hlasivky nám z nedostatku spevu veľmi zleniveli a chvíľku to potrvá, kým sa zasa dostaneme do formy, ale tešíme sa, že zasa spievame a snáď ešte dlho budeme.

Od malička som maľovala, či hrala bábkové divadlo a keďže som nemohla študovať, ostalo to všetko mojím koníčkom.

Maľujem na hodváb, na kamienky, občas aj na drevo, či plátno, alebo na tekvice, ako vidno na fotkách. Mohlo by toho byť aj viac, ale napriek tomu, že som už v dôchodku, občas nestíham.

 

Text a foto Miloslava Hanzelová

 

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články