Dobré rady Najčítanejšie 

Aj po šesťdesiatke môžete byť stále atraktívni, zaujímaví a hlavne plniť si svoje sny!

Šesťdesiatročný človek bol pre nás v mladosti naozaj starý. Pamätáme si, ako takíto ľudia sedávali pred domami na lavičke a debatovali o problémoch staroby, hlavne o chorobách. Dnes sa už na tento vek pozeráme inak. Vlastne je to zlatý vek, kedy sa konečne môžeme venovať sami sebe, veď máme pred sebou ešte aspoň dvadsať rokov šťastného, plnohodnotného života. Lebo človek môže byť atraktívny a zaujímavý v každom veku.

Zdravie, pohoda, elegancia

V spoločnosti bývala krása vždy spojená s mladosťou, ale dnes už neexistujú žiadne stereotypy  súvisiace s vekom. Každý vek má svoje čaro a aj v našom magazíne sme už uverejnili veľa príkladov žien, ktoré sa práve vo vyššom veku stali žiadané a atraktívne. A nikomu pritom nevadia ani vrásky. Či sme atraktívni, to nezávisí od nášho vzhľadu, ale sú pritom dôležité tri body:

  • zdravie
  • starosltlivosť
  • elegancia

Zdravie je určite na prvom mieste. Aby sme boli zdraví, musíme mať plnohodnotnú stravu. Druhý bod znamená starať sa o svoju pleť a vlasy, vytvoriť si svoj vlastný štýl. Dobre upravená žena zaujme aj keď má už 90 rokov! A elegancia? To nie je ako sa obliekame, ale ako sa správame!

Splňte si sny

Určite si každý z nás hovoril, čo všetko bude robiť na dôchodku, na čo nemal v pracovnom kole čas. Teraz ich treba začať realizovať. Ako:

  • Urobte si zoznam všetkého, čo ste vo svojom živote chceli urobiť. Usporiadajte si si „brainstorming“ a napíšte všetky nápady, dokonca aj tie najbláznivejšie.
  • Z tohto zoznamu si potom vyberte to, čo chcete najviac.
  • Začnite!

Nie všetky sny sa dajú splniť, ale ak človek veľmi chce, určite to dosiahne. V tomto prípade je dobré, aby ste sa obklopili mladými ľuďmi, aby ste mali motiváciu ukázať im, že keď si niečo zaumienite, tak to aj dosiahnete. Budete pre nich veľkým príkladom. Obohatíte sa navzájom. Čo je pre vás najdôležitejšie, nasajete ich energiu, ktorá vám dodá sebavedomie. Pre vašu dušu bude priam balzam, keď sa nikto nebude sťažovať na život, na vek, na choroby…

Nájdite si koníčky a choďte medzi ľudí, ktorí zmýšľajú rovnako ako vy. Psychológovia hovoria, že ľudia, ktorí sú v sociálnej izolácii a neuvedomujú si svoj potenciál, stranu rýchlejšie. Zapíšte sa napríklad na jogu, hrajte amatérske divadlo, alebo sa venujte spoločenskému tancu. Noví známi, maximálna komunikácia, to všetko potrebujeme na udržanie emočnej pohody.

Zapamätajte si, že aj vo veku 60 – 80 rokov zostávate ženou a váš šarm a príťažlivosť to je stav vašej vnútornej pohody, stav vašej duše. A to všetko môžete v sebe naštartovať len vy sami!

Spracované podľa: https://zen.yandex.ru/nemnogoza60

Foto Depositphotos.com

 

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články