Aktuálne Čo ma štve 

Prečo sú dnes ľudia takí zlí a agresívni?

Stačí si prečítať komentáre pod hociktorým článkom na internete a musíte si položiť túto otázku. Prečo ľudia chodia na internet a sú zlí, urážajú, používajú hrubý slovník, píšu nepríjemné veci? Mám na to svoju odpoveď.

Keď sa človek ráno zobudí vo svojej posteli, keď otvorí chladničku a je spokojný, že tam má dostatok jedla, že má ešte silu, inteligenciu a zdravie, aby si na to všetko zarobil. Keď má okolo seba svojich blízkych, priateľov, keď s nimi normálne komunikuje a spoločne si zaželáte pekný deň. Keď máš prácu, vďaka, ktorej si zarobíš a dokonca ťa aj baví. Keď sa usmeješ na okoloidúceho a on ti úsmev vráti. Keď náhodou niekomu v autobuse stúpiš na nohu, ospravedlníš sa. Pretože chápeš, že je to nepríjemné, či dokonca bolestivé. Toto sú medziľudské vzťahy. Neurazíš sa, nie si nahnevaný, pretože ti v tomto živote všetko vyhovuje. Si za všetko vďačný, akceptuješ to, čo sa deje a snažíš sa pochopiť iných.

Kto je potom vlastne agresívny? V akých podmienkach žije, keď uráža iných a je zlý? Asi ten, kto má nedostatok lásky, nedostatok radosti. Ale tieto podmienky si človek vytvára sám. Ako sa správaš k ľuďom, tak sa oni budú správať k tebe. Niet inej cesty.

Objímam všetkých, ktorí píšu nenávistné komentáre, alebo  dokonca urážajú. Pretože nie ja sa zle cítim, ale ty sa cítiš vo svojom živote, či na tomto svete zle. Ako sa ti žije vo svete so zlobou, ktorá ťa ničí a nič dobré neprináša?

Ľudia, ktorí sú agresívni sú preto takí, lebo ich život je taký. Agresívny a nahnevaný. Tie to pocity majú v sebe, pestujú si ich vo svojom vnútri. Ale každý si sám musí vybrať, ako chce žiť a čo napíše niekomu neznámemu na internet.

Vaša Elen

Foto Pexles

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články