Najčítanejšie Predstavujeme vám 

Prečo si Zorku Czoborovú veľmi vážim?

Nikto na Slovensku neurobil toľko preto, aby sme my ženy pravidelne cvičili, ako práve ona. Pamätám sa, ako v deväťdesiatych rokoch propagovala pravidelné cvičenie, kde len mohla. Mala veľa zahraničných skúseností a vedela odborne poradiť mnohým začínajúcim fitness centrám. Do jedného takého som chodila aj ja a aerobic pod jej vedením bola hodina radosti z pohybu. Vie strhnúť a do cvičenia dáva svoje srdce. Naučila som sa pri nej veľa, ako správne cvičiť, ako dýchať a hlavne, aký je dôležitý strečing. A práve strečingové cvičenia sú aj na jednom z troch nových DVD, ktoré sme včera spolu so Zorkou pokrstili. A aký bol podnet pre vznik DVD?

„Prostredníctvom týchto DVD neponúkam cvičenie. DVD sú pozvánkou k lepšej kvalite života, bez bolestí a trápenia. Často som dostávala od veľkého množstva ľudí správy a otázky, v ktorých sa ma pýtali, čo majú cvičiť a ako majú cvičiť po ukončení odbornej rehabilitácie. Po jej ukončení totiž dostali k dispozícii len pár rozpísaných cvikov na papieri. S prekvapením som zisťovala, že nepoznajú odpovede na otázky, či je na bolesť chrbta vhodné teplo alebo skôr chlad. Spravila som si prieskum a zistila som, že takto ucelený systém cvičení nie je na DVD dostupný ani na Slovensku, ani v Českej republike. Preto som sa na základe dopytu od veľkého množstva ľudí, ktorí dnes trpia týmto ochorením, rozhodla natočiť DVD „Zdravý chrbát.“Toto DVD dáva okrem samotného cvičenia odpovede aj na základné otázky, aká je správna poloha hlavy a celého tela v stoji, ako dvíhať zo zeme ťažké bremená, ako sedieť v správnej polohe na stoličke či pri práci v kancelárii, počas šoférovania v aute.“

Krstným otcom je olympijský víťaz z Rio de Janeiro 2016 Matej Tóth, ktorý hovorí: „Opora a stabilita tela je nevyhnutná pre správne športovanie a bežný život. Nepoznám športovca, ktorý by zdravému posilňovaniu chrbta nevenoval veľkú pozornosť. V mojom prípade je to takmer denne. V tomto DVD máte oboje, navyše v pohodlí a súkromí vašej obývačky. Aj vďaka Zore, jej zaujímavým cvičeniam a podrobnou inštruktážou spravíte niečo pre pevnejšie a zdravšie telo,“ vyjadril sa Matej Tóth.

Osobnú skúsenosť má aj hokejista NHL a majster sveta Ľubomír Višňovský: „V roku 2003 mi počas rozbehnutej sezóny vyskočili 3 platničky. Po mesiaci bolesti a zúfalstva sa ma ujala Zorica a začali sme 4-krát do dňa cvičiť ZORALATES. Vďaka tomuto cvičeniu, jej odbornosti a trpezlivosti som mohol pokračovať v hokejovej kariére. Po mojich skúsenostiach tieto cviky odporúčam všetkým, tak amatérom ako aj profíkom,“ hovorí známy hokejista.

Na krst prišla aj Sisa Sklovská, ktorá po výmene bedrových kĺbov tiež vďačí za skoré uzdravenie Zorke a jej cvičeniu.

Nové DVD Zory Czoborovej sú ako jediné na Slovensku a v ČR vhodné aj pre nepočujúcich, keďže ich súčasťou sú aj titulky.

Spracovala Libuša Sabová

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články