Aktuálne Vzťahy 

Prečo ľudia žijú v ilúziách?

A je po Vianociach. Ešte si užijeme novoročné sviatky a potom kto chce kam, pomôžme mu tam!“ Každý z nás prežíva tieto sviatky inak. Každý sa správa inak. Každý podľa svojich možností a schopností. Neschopní si kladú nesplniteľné novoročné predsavzatia a schopní môžu uviaznuť v pocitoch akejsi stagnácie. Prešiel rok a nič sa nezmenilo. Mal by začať hľadať dôvod? Prečo?

Všetko závisí od toho, čím a kým sa obklopujete. V akom prostredí žijete, ako na nás pôsobí. Boli časy, keď sme všetci túžili po raste zo všetkých strán. Aj sa nám to podarilo, pretože prostredie, v ktorom sme žili, nás posúvalo dopredu. Dnes je však svet iný. Ľudia majú iné ciele, iné ideály, je iná móda, iný trend.

Dnešné ženy obdivujú mužov vo vyťahaných teplákoch, s mastnou pletenou debilkou na hlave, s nadrogovaným mozgom, spievajúci rap. Deti nie sú vedené rešpektovať starších. Muži už prestali hľadať polovičku, s ktorou by strávili celý život. V trojici to ide ľahšie a ženám to neprekáža, lebo mnohé stratili úctu k sebe. Práca na sebe sa nenosí. Každý akoby hľadal cestu, ako získať to, čo mu akože patrí. Život je pod psa, ale technológia to vyrieši. Filter na FB vyhladí žene vrásky, ktoré jej hulvát spôsobil, vyčarí úsmev, ktorý už dávno nie je prirodzený a opuchy z očných viečok presunie na pery, aby boli také kačičkovské.

Filter dokáže zahnať realitu do kúta a svet je hneď oveľa krajší. Z chudinky sa zrazu stane celebrita. Nech každý vidí, aká som krásna a šťastná. Ale srdiečko vysiela iný signál. Skúsený liečiteľ ho zachytí.

A večer, keď je čas na odpočinok, oči sa ťažko zatvárajú, začína sa krutý boj s realitou. Ten boj je silnejší ako fb filter. Zo srdca sa pohybuje všetkými smermi a hľadá orgán, ktorý by napadol a zničil. Najhoršie je, keď sa  dostane do hlavy. Tam dokáže zmeniť  mozog do takej miery, že keď sa ráno zobudí, nezostane mu nič na prežitie, iba veriť tým klamstvám, ktoré zvykne vešať na svoju stránku. Inak by to bolo osudové prebudenie. Pomaly a isto sa však vzďaľuje od reality. Je ľahšie žiť v ilúziách. Ale koniec je o to tvrdší..

Keď žena zverejní fotografie, na ktorých sa túli k mužovi, ktorý odvracia hlavu tak, aby nik nevidel, čo si myslí, nemusíte na to študovať,  aby ste vedeli čítať realitu. Keď matka nezodpovedne vystavuje svoju ratolesť na internetových stránkach ako tovar na predaj, nemusí nikoho presviedčať o svojej veľkej láske k svojim deťom. Keď niekto posiela odkazy akože svojim neprajníkom cez internetové siete, otvára celú svoju inteligenciu. Keď žena prezentuje svoju profesionálnu stránku  s veľkým výstrihom, určuje tým hĺbku svojej odbornosti. Tí, ktorí zverejňujú len fotky z dovoleniek, viac než pravdepodobne nemajú iné potešenie… Som veľmi dobre trénovaná v hodnotení ľudí na základe ich vzhľadu, morfológie, reči tela, výrazu tváre atď. Možno to nie je také dobré, ako si myslím. Inak by som si mohla užívať radosť z každého obrázku zverejneného na fb stránkach.

Dovoľte mi zaželať vám, aby váš úsmev na fb bol ten pravý, aby boli vaše oči šťastné bez filtra, aby každá vaša fotka vyjadrovala váš skutočný šťastný a vyrovnaný život.

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2024

Dina Benar, Toronto

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články