Aktuálne Krása 

Pleť treba hydratovať v každom veku. Ako na to?

Azda každá žena mala v určitom veku problém s pleťou. Do 30 rokov je to najčastejšie akné a mastný vzhľad. Po 40 sa pleť vysušuje a vznikajú vrásky. Poradíme vám, ako najlepšie zvlhčovať mladú, aj zrelú pleť.

30 +

V tejto fáze je problém s vlahovou rovnováhou pokožky. Objavujú sa šupinky, suchá plať a prvé vrásky. Ak si chcete mladistvú pokožku udržať čo najdlhšie, obnovte zdravý lesk a zamatovú hladkosť. Ako? Používaním hydratujúcich sér, ktoré obsahujú kyselinu hyalurónovú.  Krém aplikujte ráno a večer a nech sa to stane vašou každodennou rutinou. Nezabudnite si urobiť hydratačné a výživné masky. Pravidelne si doprajte masáž tváre, aby ste zlepšili krvný obeh pokožky.

40+

V tomto veku sa už objavujú hlbšie vrásky, pokožka stráca pružnosť a obrysy oválneho tvaru sa stávajú menej  zreteľné. Ak chcete obnoviť elasticitu pokožky a zvlhčiť ju, vyberte si krémy s antioxidantmi.

50+

V tomto období je starostlivosť o pleť už nevyhnutná. Veľmi rýchlo stráca vlhkosť, objavuje sa husacia koža. V tomto veku už nestačí jeden krém. Musíte kombinovať liftingové krémy, špeciálne séra okolo očí a placentárnu kozmetiku (základom je extrakt placenty). Už sa nezaobídete bez lymfatickej drenážnej masáže, mezoterapie (do pleti sa injektuje gél s obsahom vitamínov) a dermabrázie (efektívny povrchový peeeling).

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články