Aktuálne Čo ma teší 

Bacuľky, kypručké dievčatá! Norma krásy neexistuje. Každá sme si normou a nemusíme byť ani v norme formy 90-60-90.

Ľudia a hlavne ženy sa trápia, keď v istom období života vchádzajú prvky bucľatého baroka do ich proporcií… veď nech, či malá veľryba nie je „na zjedenie“ ? A sužovať si závity mozgu pri pohľade do zrkadla (nielen po krk) je out.  Ženy, veď sme nádherné… také „kočky“ od Rubensa… a kypré tvary pripomínajú skvostných bucľatých anjelov.  Ach, ako anjelsky sa cítim. Je ma veľa a všade. A rada sa zo seba a na sebe zasmejem. I môj muž na mne si pohľadom zgustne a vždy skonštatuje, že som JEHO SKVOST –  domáca kyprá Venuša.
RUBENS, tento môjmu srdcu blízky umelec, dokonale pracuje so svetlom, aby zvýraznil každý detail, záhyb nahého tela. Verte však, že v období baroka to nie je šokujúce. Vyšperkoval to, čo všetci obdivovali. Guľatosť a záhyby a kyprotu a bucľatosť. Ideál krásy bol „nastavený“ v plnosti ženských partií. Tieto tvary ovplyvňovali aj spoločenské postavenie, pretože značili, že dotyčná má čo jesť.  Chudá žena skôr dávala pocit chorobnosti a chudoby. Rubensove kypré bohyne boli také úžasné, že jeho vlastná manželka žiarlila na obraz „Tri grácie“, ktorý chcela po jeho smrti zničiť.
Súčasnosť nemá s guľatučkými venušami zľutovania. Diktát Twiggy chrt krások z tituliek, ktoré po úprave vo photoshope stratia aj posledný gram tuku, je neúprosný.  Ešte si pripomeňme ideál gréckej krásy žien. Ak bola krása v mužovi požehnaním, v žene to bola zlá vec. Krásna žena bola synonymom – problémov. Kalon Kakon – krásna a zlá vec, dalo by sa preložiť. Žena bola krásna, pretože bola krásna a bola krásna, pretože bola krásna. To uvažovanie. Ale celkom prijateľné. Sme krásne, lebo sme krásne a preto sme krásne, že sme krásne. Úchvatné, ahej?
Ženy! Nastavme sa na prijatie seba. A to, čo povie okolie, do smetiaka aj s odpadom. Nik neprešiel ani krok našej cesty a nemá právo nám slovami a pohľadom ubližovať a zasahovať do radosti dňa. A ak by predsa sa niečo také udialo, milujme svojich nepriateľov.
Bacuľky, andelčatá, kypručké. Norma krásy neexistuje! Každá sme si normou a nemusíme byť ani v norme formy 90-60-90. Nech sme každá originálom, i keď je suseda vo veľkosti XS. Byť ČLOVEKOM so srdcom, láskou, to je dôležité. 🤍
Objímam vás.
Alenka Medvecká
Ilustračná foto Depositphotos.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články