Najčítanejšie Vaše príbehy 

Od zmeny životného štýlu k šťastnému manželstvu. Životný príbeh Jany Terhorst.

Pochádzam z malej dedinky pri Košiciach. V detstve ma vychovala lúka, les a babkina kozička. Po maturite som neskúsená, ale plná očakávania  vstúpila do manželstva a dali sme sa do stavby nášho rodinného domu .  Porodila som troch synov. Navonok šťastná rodinka, ale začali sa po čase vyjavovať aj tienisté stránky charakteru môjho manžela. A tak sa stalo, že na prahu dospelosti mojich synov a po rodinnej takmer dráme, ma život, so zvyškami mojej osobnosti vypľul do sveta.

Bez znalosti reči som cez viedenskú Charitas  vzala prvé ponúknuté miesto v rakúskom Grazi ako opatrovateľka. Mala som šťastie. Pani bola kedysi učiteľkou, žila sama a tak sme mali dosť času venovať sa nemčine. Zároveň som sa postupne dala do znovubudovania svojej osobnosti.

Neskôr prišli ďalšie miesta v Taliansku a v Nemecku. Osamelí ľudia, aj honosné dámy, grófky, manželky fabrikantov, ale aj partnerské páry. Nové miesta, nové tváre, nové domácnosti. Takmer 13 rokov som vymieňala svoj čas za peniaze a so slovami piesne od Kulyho „na cudzích miestach zaspávam,“ som túžila po objatí, vlastnej posteli a chladničke. Popri mojej práci som nemala čas na seba a ku koncu každého turnusu som sa cítila vyhorená, unavená a frustrovaná….  Až raz… sa predo mnou 2 roky pred šesťdesiatkou otvorili nové dvere. Vstúpila som do kláštora! A tu sa otočil môj život o 180°.  V kláštore som okrem opatrovania nevládnych mníšok a iných prác  o 12:00  zvonila v malej kláštornej zvonici na Anjel Pána. Vstávala som o 5:30 a zaspávala po 22:00 ale to , čo som na tomto novom mieste pocítila bol „ pokoj  života, “ ktorý som nikde inde na svete nezažila.

A tu sa stalo aj to, v čo som stále v kútiku mojej duše dúfala…….A to ….ako  každý poriadny kláštor, aj tento mal domáceho majstra a ten ma začal brávať na prechádzky počas pauzy  k jazeru, venoval mi čas,  psychohygienu, ale aj rameno muža snov a tak ten, ktorý dovtedy opravil pokazené veci v domácnosti, dokázal opraviť aj moje srdce. Po troch rokoch od nášho prvého  stretnutia sme sa na miestnej radnici v Nemeckom Kochel ( Bavorsko) vzali. Našli sme si bývanie a ostali tu  žiť.

V tom čase som si uvedomila, že mojou investíciou do budúcna je čas a tak som v kláštore dala výpoveď. Medzitým som hľadala možnosti ako si pomôcť. Práca opatrovateľky zanechala na mojom zdraví bolesti krížov, zlé trávenie, zápal pankreasu, migrény, RA,  nadváhu a chronickú únavu. …, bola som závislá na liekoch utišujúcich bolesť a zápaly v tele. Aj tu sa stal malý zázrak a v podobe jedného komentára som našla na facebooku riešenie. Naučila som sa , že telo treba očistiť, lebo príčinou mojich ťažkostí  je toxicita: parazity, plesne, chemikálie,  patogény, ťažké kovy , atď….A po druhé, že ho treba alkalizovať stravou a ďalšími piliermi zdravia pomôcť telu, aby spustilo samouzdravovacie procesy. Už počas prvých týždňov 7 mesačnej očisty sa mi zlepšilo trávenie, odbúravali zápaly, bolesti aj kilá, odišli migrény a celkove sa môj organizmus detoxikoval, vyživil a zregeneroval.

Nový životný štýl mi priniesol benefity celkového omladenia.  Niektoré ženy na fb sú dokonca podľa mojich súčasných fotiek presvedčené, že som podstúpila plastickú operáciu viečok, čo nie je pravda. Neužívam žiadne lieky, nechodím k lekárom a cítim sa oveľa mladšie a vitálnejšie ako kedykoľvek predtým.

Môj manžel Jan (69)  schudol týmto spôsobom 20 kíl a cíti sa vitálnejší.

Mojím poslaním je aj naďalej pomáhať iným ľuďom, ale už iným spôsobom.  Pomáham im nájsť zdravie, vitalitu a radosť zo života a novú príležitosť, ako si vytvoriť vedľajší,  či hlavný príjem. Vedomostný sieťový marketing to je to, čo mi prináša osobnostný rast v akadémii univerzálneho vzdelania a  aj finančne zabezpečenie. Cítim sa nezávislá a aj na prahu penzijného veku potrebná a dokonca žiadaná a inšpirujúca.

Práca na sebe nikdy nekončí. Investovala som do koučingu v Charisma koucing u Dipl.psychologin Sabrina Steck v Nemecku a vyvinulo sa z toho krásne priateľstvo so ženou, ktorú obdivujem pre jej charizmu a prácu, ktorú robila pre  nemecké televízie : vyberala vhodných adeptov na moderovanie a tiež rozoberala v TV reč tela svetových politikov a ktorá po polroku našej spolupráce obdivuje na oplátku zase mňa. Nechávam sa viesť mentormi, ktorí mi majú čo odovzdať a pracujem naďalej na vlastnom seberozvoji, ale aj na  vzdelávaní ľudí , ktorí tak isto chcú získať nezávislosť a slobodu v zdraví a financiách. Po čase sa napravil aj okolnosťami pokrivený vzťah so synmi a tešíme sa teraz s mojim bezdetným manželom už spolu a v zdraví z „našich“ 5 vnúčat.

Vaša Jana Terhorst

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články