Nordic walking pre profesionálov aj rekreačných športovcov

Severská chôdza patrí medzi mimoriadne sa rozvíjajúce pohybové aktivity vo svete, ale aj na Slovensku. Ak si zaobstaráte dostatočne kvalitnú výbavu, môže ísť nielen o skvelú voľnočasovú aktivitu, ale aj pozitívnu činnosť smerom k vášmu zdraviu.

Nie veľa športových aktivít sa dá aplikovať počas všetkých ročných období. Výnimkou je severská chôdza, ktorú môžete vykonávať pri akomkoľvek počasí aj v odlišných terénoch. Nezabúdajte však na nutnosť kvalitného oblečenia, obuvi či paličiek.

Nordic walking pre profesionálov aj rekreačných športovcov

Predstavme si teda nordic walking. Ide o špeciálnu techniku chôdze, pri ktorej používate paličky. V prvých rokoch svojej existencie slúžila táto chôdza na tréning pre fínskych bežcov na lyžiach. Prešlo približne 40 rokov a tento šport je pomerne obľúbeným po celom svete hlavne medzi širokou verejnosťou a amatérskymi či príležitostnými obľúbencami pohybu.

Užitočné informácie o Nordic walkingu

  • Zapojenie približne 600 svalov
  • Pozitívny presun aktivity a záťaže nôh na hornú časť tela
  • Priamy kontakt s prírodou
  • Približne o 50 % efektívnejšie spaľovanie kalórií ako pri bežnej chôdzi
  • Pomoc pri udržaní zdravého držania tela
  • Efektívnejší zmysel pre rovnováhu
  • Zapojenie až 90 % svalov v tele
  • Liečba chorôb pohybového aparátu či kardiovaskulárnych ochorení
  • Skvelé rehabilitačné účinky

Potrebná je kvalitná výstroj

Ak chcete vyťažiť z tejto špecifickej chôdze podporenej paličkami čo najviac a užiť si okolitú prírodu, zvoľte pre nákup potrebného výstroja popradský outdoorový športový obchod Sportrysy.sk. Ten si zakladá na osobnom prístupe a využíva rady skúsených športovcov. Tie následne posunie individuálnou formou aj zákazníkom. Čakajte len overené značky, ktoré pracovníci sami otestujú, na čo využívajú aj skutočných profesionálov. Nákupom však návšteva skončiť nemusí, obchod Sportrysy poskytuje aj kompletný servis na profesionálnej úrovni, čím sa stane vašim dlhodobým športovým partnerom. Vy sa tak môžete napríklad aj pri severskej chôdzi spoľahnúť na bezpečnosť a pohodu.

Zdroj obrázku: AM-STUDiO / Shutterstock.com

Reklamný článok Seocentrum s.r.o.

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články