Šitie z úpletu: Na čo je úplet vhodný a čím vás prekvapí?

Patrí šitie medzi vaše obľúbené voľnočasové aktivity? Chcete sa naučiť niečo nové a vybrali ste si práve šitie? Ak je odpoveď aspoň na jednu otázku „áno“, chceme vám predstaviť materiál, ktorý vás vie veľmi príjemne prekvapiť. Tento materiál je veľmi vhodný na každodenné nosenie a je veľmi príjemný a mäkký. O aký materiál ide?

úplete ste už určite počuli. Veľa ľudí si ho mýli s klasickou bavlnenou látkou. Je to spôsobené tým, že úplet môže byť skutočne aj z bavlny. Rozdiel je v tom, že do úpletu sa pridáva umelé vlákno – elastan, ktoré zabezpečí dobrú pružnosť.

Čo potrebujete o úplete vedieť?

  1. Môžete z neho ušiť takmer čokoľvek

Ak sa neviete rozhodnúť pre nový materiál, pretože neviete, čo budete najbližšie šiť, čo takto vyskúšať všestranný úplet? Z úpletu sa bežne šije detské oblečenie, domáce oblečenie, ale aj oblečenie pre dospelých. Jeho výhodou oproti iným látkam je, že z neho nemusíte primárne šiť oblečenie. Môžete si ušiť látkové hračky alebo rôzne bytové doplnky.

TIP: Na hračky, doplnky či dekorácie môžete tiež využiť materiál minky, ktorý rovnako patrí medzi veľmi obľúbené a v súčasnosti najčastejšie používané látky hlavne pre deti.

  1. Máte na výber veľa možností

Úplety zoženiete v každej farbe, ktorá vám napadne. Nejde len o čisto farebné úplety, ale aj o úplety s rôznymi motívmi, vzormi alebo abstrakciami. Vzorované úplety sú vhodné napríklad na šitie dekoračných obliečok na vankúše. Klasické jednofarebné úplety využijete pri šití tričiek či šiat.

  1. Dobre sa z neho šije

Nakoľko patrí úplet medzi poddajné materiály, skúsenej krajčírke pôjde práca od ruky. Ak so šitím len začínate, najskôr si na materiál budete musieť zvyknúť, avšak po chvíli si úplet tiež zamilujete. Úplety patria medzi najobľúbenejšie materiály, najmä ak sa rozprávame o domácom šití.

Aj vy už máte doma svoj úplet? Uvidíte, že nákup tohto materiálu nebudete ľutovať!

Zdroj obrázku: TShaKopy / Shutterstock.com

Reklamný článok Seocentrum s.r.o.

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články