Najčítanejšie Predstavujeme vám 

Juraj Višný – nestarnúci vzor zdravého životného štýlu

Ing.arch. Juraj Višný sa narodil v Bratislave v roku 1937, kde aj žil. Bol priekopníkom zdravého životného štýlu a kulturistiky v Československu. Propagátor, tréner, autor odborných kníh a prvým majstrom Československa v roku 1968.

Hral vo filmoch Kdo chce zabít Jesii a Objíždka. V roku 1968 emigroval a odvtedy žije vo Švajčiarsku, kde patril k uznávaným architektom. Juraj Šebo o Jurajovi píše vo všetkých vydaniach Zlaté 60. roky. Juraj chodí často na Slovensko, intenzívne spolupracoval s časopisom Muscle&Fitness, bol tiež blogerom na ich webe. Precestoval vlastne celý svet. Je inteligentný, bezchybne hovorí po slovenský a v písomnom prejave neurobí jedinú chybičku. Duševne a fyzicky by som ho prirovnal k zdravému aktívnemu 60- nikomu.

Juraj bude mať v tomto roku 87 rokov, je priam neuveriteľne fyzicky a tiež duševne vitálny. Jeho myšlienkové pochody, tvorba viet a gramatika sú úžasné…Čo odporúča seniorom? Pravidelné cvičenie a pohyb ako taký vôbec,  je cestou k fyzickej a psychickej vitalite aj vo vyššom veku.

Text Julius Karabinoš

Foto Ľudo Major

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články