Najčítanejšie Vaše príbehy 

Neviem, akých ženíchov ponúka internet ostatným, ale mne zásadne nezadaných vdovcov, vedcov, lekárov, námorných dôstojníkov, ktorí prahnú po mojej priazni.

Denne ma ich žiada o priateľstvo niekoľko, samozrejme dávno viem, že v skutočnosti o žiadnej konkrétnej osoby nejde, ale len o nejakú vygenerovanú počítačovú ponuku šitú na mieru. Lenže počítače šijú zle, často sa tam opakujú rovnaké fotky a mená oných ženíchov bývajú niekedy dosť smiešne, za ich priezvisko by som to svoje nevymenila.
Opakovane sa v médiách objavujú varovania, známe sú prípady žien, ktoré vábeniu podľahli a na nedohľadateľné účty poslali nielen svoje vlastné úspory, ale mnohokrát aj peniaze, ktoré si požičali alebo ich dokonca spreneverili. Áno, už aj tresty padli a niektoré z týchto potenciálnych neviest dnes o svojej veľkej láske vykladajú svojim spoluväzenkyniam. Ale aj keď je varovania dosť, stále to nestačí.
„Som hrozne zamilovaná,“ zverila sa mi jedna moja známa, keď sme sa nedávno stretli. Nešokovalo ma to, aj keď ako ona, tak aj ja máme čas malín nezrelých dávno za sebou. Láska predsa kvitne v každom veku, tak prečo by nevykvitla aj na jeseň?
„Ale ty si, pokiaľ viem, šťastne vydatá…“ namietla som, pretože si dobre pamätám, ako v minulosti básnila o svojom harmonickom a dlhotrvajúcom vzťahu.
„To áno, ale chcem sa rozviesť. Toto je totiž skutočná láska, našla som chlapa, ktorý mi konečne splní všetky moje sny. Je krásny, bohatý a miluje Českú republiku, do ktorej sa chce presťahovať.“
To už ma zaujalo. Kto by niekoho takého nechcel? Ja som síce už dávno prestala na niekoho takého čakať a pochopila som, že všetky sny si musím splniť sama, ale taky by sa mi páčilo, keby sa toho chopil niekto za mňa.
„On je cudzinec?“ položila som kontrolnú otázku.
„Áno, Američan, práve si odslúžil povinné roky v námorníctve a začína novú životnú kapitolu, a mňa si do nej vybral,“ blúznila známa a oči jej žiarili do tej očakávanej ružovej diaľky.
„A už si ho videla?“
„To nie, ale mám veľa fotiek, pozri,“ a vytiahla mobilný telefón a ukázala mi typického „nezadaného vdovca s miliónmi na konte“.
„Jasné, a teraz potrebuje previesť peniaze aj majetok a stačí hrozne málo, len aby si zaplatila povinnú istinu alebo clo či niečo podobné…“
No, nebudem to preťahovať, bolo to presne tak, našťastie známa ešte žiadne peniaze nepreviedla a podarilo sa mi ju presvedčiť, že ten jej idol vlastne ani neexistuje. Zhodou náhod sa mi fotografia rovnakého muža, ale pod iným menom, objavila v ten deň v ponuke priateľstva.
A ak si myslíte, že mi poďakovala, tak sa hlboko mýlite. Je na mňa naštvaná, vzala som jej sen a ona to berie rovnako, akoby som ju toho virtuálneho ženícha prebrala.

Text Márie Formáčková

Foto Depositphotos.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články