Najčítanejšie Predstavujeme vám 

Nebojte sa starnutia, no ani sa naň netešte, sakrrra!

Hovorí pravá dáma a spisovateľka Štefánia Opremčáková. Oslovili sme ju, lebo vás zaujala jej deviata kniha Arabská sexzóna.

O čom je tá kniha?

Myslím si, že by mohla čitateľky Superbabiek zaujať, lebo je o dôchodkyni, ktorá sa vyberie na dovolenku do Egypta, aby unikla samote  a tam sa jej život zmení od základu. Postretáva rôznych ľudí, zlomí si ruky a skamaráti sa s egyptským lekárom. Viac nepoviem.

 

Čo robíte okrem písania?

Cestujem. Len minulý rok som bola na Sri Lanke a vo Vietname, teším sa na Seychely. Ostanem tam po celý mesiac a napíšem nový príbeh. Mám jedného syna Pavla, ktorý žije so svojou rodinou v New Yorku a ja za ním chodím vždy na Vianoce.

Ako sa cítim vo svojom veku?

Primerane a iritujú ma výrazy ako čiperná, vek je len číslo a pod. Telo i myseľ starne a to sa poprieť nedá. Sú veci, ktoré ma s prichádzajúcimi rokmi netrápia, napr. pigmentové škvrny na rukách, no ako sa cítim, to veru áno. Naučila som sa, aké dôležité je udržiavať minerály v tele v rovnováhe a vitamíny a aj ako ich konzumovať, aby sa dobre vstrebávali. Vyvážene sa stravovať a hýbať sa. Áno, mám už dlhé roky 53 kg, ale to nie je zadarmo. 8 km rýchlou chôdzou každý deň. Ak je nečas, tak steper a plank. A pre udržanie si duševného zdravia cestujem a hlavne, nebojím sa. Častým problémom nás seniorov je totiž strach.

Text a foto Štefánia Opremčáková

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články