Aktuálne Zdravie 

Napriek tomu, že mám 65 rokov, cítim sa veľmi dobre a nemám žiadnu stareckú chorobu

Je také nepísané pravidlo a ľudia tomu aj veria, že s vekom sa ľudské telo stáva živnou pôdou pre všetky druhy chorôb, ktoré prichádzajú pomaly a isto a stávajú sa nezvratnými. Ja však viem, že to tak vôbec nemusí byť a dnes vám chcem povedať, že aj keď mám 65 rokov, cítim sa veľmi dobre a nemám žiadnu stareckú chorobu. Som presvedčená, že to tak môže byť nielen v mojom veku, teda v 65, ale aj v 75, či 80-tke. Prečo to môžem s takouto istotou tvrdiť? Raz za pol roka chodím na krvné testy a moja krv v žilách prúdi ako krv 30 ročných ľudí. Priznám sa, že to vždy tak nebolo. Už okolo päťdesiatky som začala mať vážne problémy s krvným tlakom. Mala som zvýšený cholesterol, dokonca prišli aj závraty a samozrejme vysoký krvný tlak. Po ďalšom takomto ataku som si povedala dosť! Musím od základov všetko zmeniť, ak chcem mať ešte dlhý a zdravý život. Jednoducho som nemohla uveriť tomu, že v 50 -tke som zrazu musela užívať plnú hrsť liekov, s množstvom životných obmedzení, bez radosti a životnej iskry v očiach. Veď ešte nie som taká stará! Rozhodla som sa postupne svoj život zmeniť. Nebolo to jednoduché. Niektoré veci sa mi zdali byť takmer nedosiahnuteľné.  Veď tento životný štýl som si budovala v podstate celý svoj dospelý život. Všetko som mala naprogramované, naučené na určitý životný štýl. Ale nikdy nie je neskoro. Ani v osemdesiatke.

Čo všetko som kvôli svojmu zdraviu zmenila?

– Pijem veľa vody. Minimálne dva litre denne, nikdy nie menej. Voda riedi krv.

– Zhodila som prebytočných 8 kilogramov a okamžite som sa začala cítiť oveľa lepšie.

– Začala som sa chrániť pred stresom. Som totiž veľmi citlivý človek, na všetko reagujem veľmi senzitívne a tak som si povedala, že sa nebudem zapodievať tým, čo aj tak nemôžem zmeniť a môj tlak sa mi poďakoval.

– Začala som sa viac chodiť von, na prechádzky, dýchať čerstvý vzduch. Prechádzky, to je skvelá náhrada za televízor! A viete, že televízor nesledujem už 10 rokov?

– Aktívne sa vyhýbam negatívnym rozhovorom a s toxickými ľuďmi komunikujem čo najmenej. Dokonale si tak chránim nervy, čo sa odráža aj na mojom krvnom tlaku.

– Aj výživa je veľmi dôležitá. Prestala som jesť mastné a údené mäso, slané i sladké jedlá. Samozrejme, že občas zhreším, ale nikdy nie na úkor zdravia.

Veľmi jednoduché, čo poviete?

Anna Blahová

Ilustračná foto Depositphotos.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články