Najčítanejšie Vaše príbehy 

Moje pravidlá, ako sa aj po šesťdesiatke udržať v kondícií

Pekný deň milé Superbabky. Som veľmi rada, že existuje tento portál, kde vám môžem ponúknuť moje pravidlá ako sa udržať v kondícií, nebyť chorý a hlavne nesťažovať sa na zdravie. Teraz vám napíšem všetko, čo preto robím ja.

1. Každý deň chodím spať v tú istú hodinu (22,00 hod.) a vstávam vždy, či je piatok, alebo sviatok o 6,00 hod. Najskôr vypijem pohár letnej vody, ktorú som si napustila večer a ráno si do nej pridám len kvapku horúcej. Potom sa trošku rozhýbem, cvičím hore dole rukami, urobím niekoľko drepov, ľahnem na podložku na zemi a príde na rad 100 brušákov (samozrejme, že som to nezvládla hneď, ale robím to tak už roky, takže je to pre mňa malina.)

2. Nasleduje ranná hygiena, zásadne studenou vodou, ktorá zlepšuje krvný obeh, nabije ma energiou a cítim sa zdravo. Nakrémujem sa, urobím si vlasy, pekne sa učešem, aby som sa dobre cítila.

3. Potom príde na rad pohár zeleného čaju. Raňajkujem ovsenú kašu s ovocím, s ľanovými semienkami a s vlákninou. Je to nielen zdravé, ale aj chutné.

4. Už sa teším na počítač. Kým sa pustím do práce, prečítam si dennú tlač. Po dlhšom sedení sa mi žiada prechádzka. Potrebujem čerstvý vzduch a idem za každého počasia – v daždi, v snehu, či v horúčave. Jednoducho musím. To je všetko!

5. Počas dňa vypijem 2 litre letnej vody, tak zabránim dehydratácii a vďaka tomu sa aj veľmi dobre cítim.

6. Popoludní opäť musím ísť na čerstvý vzduch. Či už nakupovať, alebo len tak poprechádzať sa.

7. Mozog namáham každý deň. Veľa čítam, pozerám hlavne dokumenty, ktoré ma obohacujú.

8. Každý deň si okrem toho robím masáž celého tela. Zlepšuje totiž krvný obeh tak, aby každá bunka dostala kyslík.

9. Nikomu sa nesťažujem na svoje zdravie, nikto nevie, či som dobre, alebo zle spala. Slovo choroba som zo svojho slovníka vylúčila a s takými ľuďmi, ktorý o ničom inom nevedia hovoriť, sa nestretávam.

10. Výsledok? Môžem sa pochváliť, že nohy, ruky i hlava mi fungujú ako hodinky. Skvelé! Myslím si, že každý z vás môže tieto jednoduché pravidlá dodržiavať.

Mária Sedláčková

Ilustračná foto Depositphotos.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články