Dobré rady Najčítanejšie 

Prečo by ste sa mali po päťdesiatke niečoho vzdať?

Pamätám si, keď sa blížila moja päťdesiatka. Až som sa zľakla, keď som to vyslovila, že budem mať päťdesiat rokov. Mnohí čakajú na toto životné jubileum s obavami, melanchóliou a mnohí sú nakoniec aj sklamaní. Ich sny sa nenaplnili, reflexia v zrkadle  bezcitne trvá na tom, že mladosť je nenávratne preč. Ja však môžem so všetkou zodpovednosťou prehlásiť, že dovŕšením tohto okrúhleho výročia sa život práve len začína. Je to veľmi jednoduché. Päťdesiatročný človek už má cenné životné skúsenosti, na ktorých môže stavať.

Už vie, že diéty a pôst sú zbytočné, pre organizmus škodlivé. Našim najlepším liekom a pomocníkom je vyvážená strava.

Ak si dvakrát do mesiaca farbíte vlasy, zapamätajte si, každý vek má svoj šarm. Aj upravené šedivé vlasy sú korunou krásy zrelých dám. Ak príjmete svoj vek spolu so šedinami, budete naozaj šťastné.

Mnohí ľudia, ktorí dovŕšili päťdesiatku si kategoricky odmietajú priznať svoje chyby. Myslia si, že s vekom sú múdrejší. Avšak kľúč k dlhovekosti je v neustálom sebavzdelávaní, v uznaní vlastných chýb a aj pocitu zlyhania.

V mladosti máme veľa energie, ale nemáme na nič čas.  V zrelom veku už máme času habadej a už nič nesmieme odkladať. Treba si splniť všetky sny!

V tomto veku by sme mali konečne pochopiť, že náš život je naozaj len naša vec. Dospelá dáma má právo rozhodnúť sa, čo robiť, čo mať rád, nebrať ohľady na druhých.

Venujte sa deťom a vnúčatám. Zdravé vzťahy s blízkymi sú kľúčom k spokojnému fyzickému i psychickému životu. Podporovať deti a vnukov je fajn, ale určite nie na svoj úkor. Deti sa rozletia do sveta a čo vám zostane?

Nezastavte svoj rozvoj.  Veľa čítajte, neustále zásobujte mozog  novými informáciami, nebojte sa telo ponamáhať fyzicky i duševne.

Neodôvodňujte nečinnosť nedostatkom peňazí. Verte mi, že aby ste prežili plnohodnotný život, nepotrebujete veľa peňazí. Choďte do parku, čítajte na tráve, pri jazere, pozvite svoje priateľky na čaj.

To, čo je dnes bežné, bolo kedysi nemožné. Len si predstavte, čo všetko sa vám v najbližších rokoch môže ešte prihodiť. Skryté rezervy sú vo všetkom. Hlavná vec je prebudiť sa včas. Pamätajte si: aby sme dlho mohli bezstarostne žiť , potrebujeme milovať, užívať si každý deň. Verte že vám to prinesie šťastie.

Deti vyrástli, v byte máte už všetko, vzťahy s manželom sú stabilné, je čas žiť pre seba! Teraz už môžete absolútne všetko. Už viete, ako nájsť radosť v každodenných veciach, nezabúdajte na minulosť a nebojte sa budúcnosti. To všetko prinesie iba príjemné prekvapenie.

Zdieľajte svoje životné rady a skúsenosti v komentároch.

Vaša Ivana

Foto Depositphotos.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články