Aktuálne Dobré rady 

Moje muškáty päť mesiacov od zasadenia

Ťahavé muškáty sadím vždy do špeciálneho substrátu na ťahavé muškáty. Hrantíky musia byť s dvojitým dnom, len tak ich môžete správne polievať. Do jedného hrantíku zasadím 4 kvalitné priesady.

Okolo každej priesady napichám 3-4 hnojivé tyčinky a zalejem vodou. Tri týždne, kým sa dobre nezakorenia, polievam zvrchu a do každej zálievky pridávam hnojivo na ťahavé muškáty. Po troch týždňoch už môžem vodu nalievať do otvorov na hrantíkoch, muškáty sú už dostatočne zakorenené a vedia  si vodu ťahať zo dna hrantíkov. Krásne sa rozrastajú, začínajú kvitnúť a robiť mi veľkú radosť!  Presne 27. apríla som sadila moje muškáty do hrantíkov a na vašu žiadosť som vám takto v našom magazíne radila, ako ich pestovať, aby narástli až po zem. Takto vyzerali koncom júna. Starala som sa o ne dobre, aby prežili aj veľké horúčavy. Zálievka každý druhý deň spolu s hnojivom na ťahavé muškáty. A to je všetko, čo odo mňa potrebujú! Akurát som trošku sklamaná obchodníkmi, lebo kupujem len červené a vyrastú aj ružové. Tie majú vždy menej kvetov.

 

Takto vyzerajú dnes. Škoda, že nemáme vyššie okno. Už sa len tak ukladajú na dlažbe a vedia, že o mesiac a možno aj skôr, ak bude mrznúť, sa ich život skončí. Neodkladám ich na zimu. Nemám také podmienky, aby prežili. Ale koncom apríla sa verím všetko zase zopakuje.

 

Text a foto Libuša Sabová

 

 

 

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články