Najčítanejšie Zaujímavosti 

Moderátorkou Plesu v opere bude legendárna Božidara Turzonovová

Preslávila sa množstvom nezabudnuteľných úloh a stvárnila desiatky veľkých divadelných, televíznych aj filmových postáv, a to nielen na slovenskom, ale aj českom filmovom plátne. Svoju životnú rolu si zahrala práve v československej dráme Jiřího Krejčíka Božská Ema, ktorá bola vysoko hodnotená ako divákmi, tak filmovými kritikmi. Božidara Turzonovová ako jedna z najvýraznejších predstaviteliek svojej generácie prevedie hostí Plesu v opere netradičným programom, ktorý bude pri príležitosti stého výročia založenia Československa patriť výhradne slovenským a českým umelcom. 

„Úprimne,  ponuku moderovať dobročinný Ples v opere som akceptovala veľmi rada, predovšetkým preto, že som vlastenecká k nášmu Slovenskému národnému divadlu. Práve pri príležitosti stého výročia vzniku Československa si môžeme pripomenúť významnú úlohu SND, ktoré práve vtedy vznikalo,“ povedala Božidara Turzonovová.

theatre

Božidara Turzonovová sa predstavila nielen v desiatkach divadelných predstavení, televíznych inscenácií, ale aj filmoch a seriáloch. Účinkovala v klasikách ako Božská Emma, Prameň života, Anděl s ďáblem v tele, Orbis Pictus, Vratné lahve či Na skle maľované. Srdcia mnohých divákov na Slovensku aj v Čechách si získala televíznou inscenáciou Dobrodružstvo pri obžinkách, predstavením Ženský zákon či muzikálom Adam Šangala, ako aj účinkovaním v televíznych seriáloch Život bez Konca či Letisko.

 

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články