Najčítanejšie Vaše príbehy 

Mladomanželia Katka a Martin majú Slovensko v srdci. Nádherná svadba vo folklórnom štýle!

Naša svadba bola nápadom ženícha. Miluje Slovensko, preto sa chcel ženiť v kroji a ja som súhlasila, keďže mám tiež veľmi silný vzťah k ľudovým tradíciám a k celej našej krajine.

Niektorí ľudia sa nás pýtali, či sme tancovali vo folklórnom súbore? Nie, ani jeden z nás. Sme skôr turisti, dobrodruhovia. Každú voľnú chvíľu trávime spolu na horách. Jednoducho máme silný vzťah k Slovensku a páčila sa nám myšlienka mať ľudovú svadbu. Svadobné šaty vznikli v dielni módnej návrhárky Jaroslavy Wurll Kocanovej, ktorá robí nádherné modely a je to milá a pokorná žienka s veľkým talentom.

Ženích mal goralský kroj a väčšina hostí mali požičané kroje  z Matice slovenskej – požičovňa krojov a kostýmov.

Celá svadba bol pre nás úžasný zážitok! Mali sme okolo seba ľudí, ktorých máme radi a zažili sme s nimi veľa krásnych, ale i smutných životných chvíľ. Najviac sme boli šťastní zo svojich detí – dcér, rodičov a súrodencov, ktorí s nami zdieľali tento krásny deň.

Na svadbu všetky koláče, zákusky upiekla moja mamina, ktorá je veľmi šikovná cukrárka. Na candy bare si dala mimoriadne záležať a veru aj zožal úspech, všetkým hosťom domáce sladkosti chutili.

Krásnu svadobnú atmosféru pre nás pripravil areál Stodola – Ľubianka v Oslanoch.

Text Katarína Macková

Foto: Jozef Petrovič a Lubie Sutton

SUPERBABKY: Manželom želáme veľa šťastných spoločných rokov!

 

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články