Krása Najčítanejšie 

Marta je žena bez veku

Prišla ma navštíviť a hovorí: „Pozri sa, čo mám oblečené! Robila som poriadok v dome po rodičoch a našla som tieto menčestráky. Kúpila som si ich tesne po maturite a stále sú mi dobré! “ Boli také bledo hnedé, do oranžova, veď viete, aké sa vtedy nosili. Majú už vyše 50 rokov a Marta má aj v sedemdesiatke takú isté postavu, ako po maturite. Podľa mňa sa ale nikdy poriadne nenajedla, len sa tak v jedle „brblala“. Vlastne ani variť nevie, vždy to rád urobil jej muž. Marta má stále upravené a nalakované veľmi dlhé nechty. Sú jej vlastné, žiadne umelé! Je pravda, že nemali deti, hoci Marta podstúpila všetko možné i nemožné, aby otehotnela a psychicky vďaka tomu dosť trpela. Celý život nosí krátky, veľmi dobre upravený účes. Neviem koľko rokov chodí k tej istej kaderníčke na farbu i strih. To, že už má vrásky, vôbec nerieši, ani si to vlastne nikto v jej blízkosti neuvedomí, lebo Marta je v ktorúkoľvek hodinu pozitívne naladená, veselá a do každej vrásky na jej tvári sa vryli bohaté životné skúsenosti.

Aké sú jej pravidlá na večnú mladosť?

Marta vôbec nerieši svoj vek. Nezamýšľa sa nad tým, čo môže v sedemdesiatke robiť a čo nie. Veď dnes žijeme oveľa dlhšie a vždy môžeme vyzerať elegantne a zaujímavo. Jednoducho zo svojho vedomia vymazala svoj vek.

O svoj vzhľad sa stará celý život. Pravidelne chodí na kozmetiku a cvičí. V tomto veku je to hlavne kalanetika, pilates a chôdza. Aj vďaka tomu má stále pekné držanie tela, pružnú chôdzu. Ako som už spomínala, rovnakú štíhlu postavu si udržuje celý život.

Že či si v tomto veku ešte môže obliecť rifle? Bez debaty. Aké sú v móde tmavé, či svetlé, široké, úzke, kotníkové, trojštvrťové, všetko jej pristane. V jej šatníku nechýba biela košeľa, tričká, miluje tenisky. Na niečo je Marta predsa len citlivejšia. Ak je veľmi teplo a oblečie si tričko bez rukávov s väčším výstrihom, predsa len nerada vystavuje na obdiv svoju pokožku a tak si prehodí niečo ľahké cez ramená.

K Marte patrí neodmysliteľný široký úsmev, preto sa vždy stará o svoje zuby a potrpí si na namaľované pery. Pristanú jej všetky odtiene.  Hovorí sa, že zrelé ženy by mali uprednostňovať červený rúž, ktorý ich pleť rozžiari, ale Marta celý život  používa skôr ružové.

S Martou sme susedky, vlastne sme sa aj zoznámili vďaka ručným prácam. Obe sme veľmi rady štrikovali, vyšívali, háčkovali. Martu to baví dodnes, ale koho už dnes potešia tieto práce, kto to zdedí, keď nemá deti? A tak sa snaží učiť aj nové veci. Zaujíma sa najmä o liečivú silu bylín a chystá sa prihlásiť na univerzitu tretieho veku. Veď život by sa nemal nikdy zastaviť, ani po sedemdesiatke.

Pripravila LIS

Ilustračná foto: Depositphotos.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články