Čo ma teší Najčítanejšie 

Mamy nás vyparádili a išli sme na nedeľnú prechádzku

Ráno o ôsmej sme počúvali rozprávku z rádia. Mama zakúrila v kuchyni v šporáku. Hoci sme bývali v činžiaku, vtedy sme ešte mali v kuchyni šporák na uhlie. Elektrický asi až v šesťdesiatych rokoch. Azda z každej kuchyne sa ťahala vôňa nedeľnej polievky, pečeného mäsa a nejakého chutného koláčika. Kým mama varila obed, my sme s ockom išli do blízkeho lesa na prechádzku.Pamätám si ako nás oboznamoval s prírodou a vedel pískať ako niektoré vtáčiky. Potom sme sa naobedovali, umyli riad, upratali a išlo sa na nedeľnú prechádzku. Každý mal nedeľné oblečenie, ktoré sa inokedy nenosilo. A takto sme boli vyobliekané my deti. Biele podkolienky, lakovaná kabelka ( tá moja vľavo bola krásna červená), šaty zo štofu (trochu pichali), alebo zamatu, biele golieriky a manžety. Mama mala kostým z balónového materiálu a bol bledomodrý.

Hanka Jamborová: Toto su zábery z nedeľnej prechádzky v parku pod hradom v Nitre. Rok 1959. Vtedy oteckovia išli na futbal a mamičky s detičkami ich vyštafírovaní čakali v parku. Keď naši vyhrali, tak sme sa tešili, oteckovia boli štedrí a išlo sa na kolotoče a zmrzlinu.

Magdaléna Olahová:  Škoda, fotografiu v klobúčiku som nenašla, túto mám so sesternicami. Som tretia s kytičkou trávy.Mala som 4roky.

Magda Brellošová:  Móda z roku 1958. Kabelka a mašľa sú neodmysliteľnou súčasťou vtedajšieho moderného dieťaťa.
Libuša Sabová
Foto archív našich čitateliek

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články