Aktuálne Vaše príbehy 

Mám v chladničke biely jogurt, ktorému včera vypršala expirácia. Tieto dátumy spotreby sú zradná vec!

Mám v chladničke biely jogurt, ktorému včera vypršala expirácia, či ako sa tomu hovorí – dátum spotreby. No čo už, samozrejme že ho nevyhodím ale vybral som z mrazničky trochu zmrazených, vlastnoručne nazbieraných čučoriedok a zjem ho s nimi, kto by to predsa hystericky kontroloval s hodinkami v rukách….? Čuch mám, chuť mám, ergo Covid-19 asi nemám, tak keď som si ho kúpil a zaplatil, tak ho aj s veľkou lyžicou zjem. Lebo je to ten veľký jogurt. Tieto dátumy spotreby sú zradná vec a ja obyčajne siaham v samoške pri nákupe hlbšie do regála lebo tam dozadu dávajú tie prefíkané obchodníčky tovar s neskoršou expiráciou a dopredu ten so skoršou, aby sa minul.
Nič nie je večné, všetko raz expiruje, alebo to treba po životnosti vyhodiť a vymeniť. Aj motorista si starostlivo kontroluje kedy menil olej a kedy ho treba znovu meniť lebo motor má nový olej rád. Chladnička je super vec a mraznička je ešte superovejšia. Len to treba priebežne kontrolovať, aby človek nestratil prehľad v expiračných dátumoch. Aj taká zelenina sa vie v chladničke čudesne zmeniť. Pred časom sa mi stalo, že som v nej čosi na spodku našiel, čo vyzeralo tak trochu neurčito ako citrón, ale pozriem bližšie a ono to bola kedysi hlávka šalátu, ale scvrkla sa tam tým dlhým ležaním doslova na nepoznanie. Aj také jablko a mandarínka vie človeka nepríjemne prekvapiť keď zmäkne a pokazí sa na „zadku“ a na chrbte, na ktorom nejaký čas leží, práve vo chvíli keď má človek na to najväčšiu chuť. Knedľa v chladničke je tiež potvora, ktorá vie človeku vyviesť psie kusy keď tam začne plesnivieť, hoci by podľa mojich laických prepočtov ešte v žiadnom prípade nemala.
Keď je u mňa moja priateľka tak to všetko vytriedi, samozrejme aj s komentárom, ktorý síce nemám rád ale musím si ho z úcty k nej vypočuť. Asi by som potreboval oveľa väčšiu mrazničku a všetko tam dnu šúpať lebo tam je to podľa mňa v relatívnom bezpečí. Mám tam dolu zmrazené dubáky ešte z vlaňajšieho leta a nebojácne si z nich urobím polievku so zemiakmi a cesnakom, kým mi to tam moja „kontrolórka“ prísnym ženským okom nenájde a nepoloží mi tú svoju obligátnu nepríjemnú otázku, že odkedy to tam v tej mrazničke máš Miško, a prečo si to už dávno neuvaril a nezjedol? No čo vám poviem, chlapi….. Treba nielen nakupovať s rozmyslom ale aj skladovať, variť a konzumovať s rozmyslom.
Text Michal Zoldy
Foto:v

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články