Najčítanejšie Vaše príbehy 

Mám 66 rokov a aj v tomto veku sa dá plnohodnotne žiť, hovorí Mária Lazoríková

Človek starne celý život a to jediná spravodlivosť na tomto svete. Mám 66 rokov, som v zrelom veku a vidím, že byť ženou je úžasné. Je veľa možností, ktoré nám tento svet ponúka, to tu veru nebolo. Aj v tomto veku sa dá plnohodnotne žiť. Je to samozrejme podmienené zdravím a potom k tomu je potrebné mať rada seba. Ďakujem, že môžem, a preto chcem viesť aktívny život spojený s mladistvým štýlom obliekania a hlavne udržania si dobrej nálady a úsmev na perách.


Sledujem už dlhšie vašu stránku, kde ste ma zaujali svojimi postojmi, radami, reálnymi príbehmi k štýlu života, stravovania, odievania nás skôr narodených žien. Preto som sa rozhodla prispieť aj ja svojou radou a skúsenosťou. Zaujali ma svojimi postojmi k zdravému životnému štýlu pani Heribanová, Mülerová, Tekelyová. Môj príbeh, lepšie povedané skúsenosť, ktorou sa ja snažím žiť: denne minimálne 30 minút cvičiť. Ďalej praktizujem samomasáž  tváre. Jednoznačne preferujem zdravé stravovanie. Denne vločky, a potom tieto ostatné potraviny sú  na mojom jedálničku, ktoré obmieňam podľa sezónnosti, dostupnosti, ale skoro celý rok: surová cvikla, med od domáceho včelára, orechy, mak, čučoriedky, strukoviny, skrátka zelenina a ovocie.

Veľa si vypestujem aj v mojej záhradke. Tieto potraviny v podstate jem každý deň, ale iný  druh. Mäso skoro vôbec, veľa rýb. K tomu vlastné ovocné a zeleninové šťavy a minimálne raz za dva mesiace dvojdňová hladovka. Dodržujem tiež intermittent fasting,  t.j. 16 hodín nejem a 8 hodín jem. Niekedy si dám palacinky a koláčik ku káve.

Používam krémy s retinolom a s SPF. Základ mi dal aj môj svokor, známy etnograf,  folklórista Ján Lazorík a to žiť podľa prírody, riadiť sa prírodnými zákonmi,  žiadne umelé zásahy do tela, tváre,  žiadna umelá, ale prirodzená krása a s tým  súvisiaca výživa. Tiež prízvukoval: neprejedať sa, hýbať sa a  hladovať tak, ako je to v prírode zakódované, tak ako sa stravovali naši dávni predkovia. Málo mäsa, veľa zeleniny, ovocia.

V dnešnej dobe  prepchatej na konzum sa to zdá ťažko realizovateľne…. Ale práve o to je výsledok viditeľnejší,  je ho vidieť na zdraví i predchádzaní civilizačných  chorôb. Veď ani v zrelom veku starnutie nie je povinné.  Želám vám milé dámy, aby ste ostali zdravé, krásne a vitálne.

Mária Lazoríková

PS:

Som matka dvoch dcér. Mám 66 rokov, odpracovaných 46. Celý život som pracovala v zdravotníctve, so začiatku niekoľko rokov na pôrodnom sále, neskôr na gynekologickej ambulancii. Som vydatá, 46 rokov žijem v Lipanoch okres Sabinov.

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články