Najčítanejšie Vaše príbehy 

Mám 49 rokov, manžel 67. V mladosti som bola šťastná a teraz sa mi nechce žiť! Je pre mňa starý!

Zoznámili sme sa, keď som študovala na vysoké škole, chudobná študentka, ktorej večne chýbali peniaze. Bývala som na internáte, rodičia nemali dosť peňazí, aby ma podporovali. Mala som 19 rokov, on 37 a v porovnaní s mojimi spolužiakmi bol pre mňa ako Boh. V prvom rade mal auto a to bolo dôležité. Čakal ma pred školou, cez víkendy sme chodili na výlety. Bolo to skvelé! Pracoval a mal vždy peniaze, nie veľa, ale pre chudobnú študentku sa to zdalo veľa. V porovnaní s chlapcami mojich kamarátok, môj Peter sa zdal byť jednoducho supermanom. Vysoký, pekný, sebavedomý, mal auto…Veľmi pekne sa o mňa staral, kupoval mi darčeky. Potom si kúpil byt, síce malý a ešte k tomu aj na hypotéku, ale pre mňa to bol zážitok. Moji spolužiaci, sa vozili na električke, nemali peniaze, ale vyrážky. Boli mladí, teda podľa mňa hlúpi. Samozrejme v porovnaní s nimi bol môj Peter závideniahodným ženíchom. Závideli mi ho všetky kamarátky! Cítila som sa s ním tak dobre, bezpečne! Keď ma požiadal o ruku, vôbec som nerozmýšľala a hneď som súhlasila. Mama ma odhovárala, že je to veľký vekový rozdiel. ale ja som lietala v oblakoch. 

Spolužiačka z vysokej školy si našla priateľa, ktorý bol od nej o 6 rokov mladší. Nevadilo jej, že dlho len brigádoval, nemohol sa riadne zamestnať, aby mohol dokončiť školu. Vždy im chýbali peniaze.

Môj Peter nebol boháč, ale pred manželstvom stihol kúpiť auto, byt, samozrejme, platili sme hypotéku, ale to nebolo také ťažké, ako keby sme museli začínať od nuly. V našom manželstve sa narodili dve deti, chlapec a dievča. Peter je skvelý otec, veľmi miluje deti, neustále sa s nimi hral a chodil  na dlhé prechádzky. Deti ho zbožňujú a rešpektujú. Bola som šťastná, ale netrvalo to dlho. Vekový rozdiel som začala cítiť, keď mal manžel 50 rokov, ja 32. V tom čase naše deti vyrástli z plienok a mohli sme žiť jeden pre druhého. Ale manžela už nebavila spoločnosť, uprednostňoval oddych na gauči. Raz som ho vytiahla do klubu, ale potom som si uvedomila, že to bol zlý nápad. Očividne sa tam necítil vo svojej koži. 

Dnes má 67 rokov, ja 49 rokov  a priepasť medzi nami sa prehlbuje. Mne sa zdá, že ho začínam nenávidieť. Mám pocit, že žijem so svojim otcom. Ako závidím svojej kamarátke, ktorá má muža mladšieho od nej o 6 rokov. Po skončení školy sa zamestnal a všetko im išlo ako po masle. Kúpili byt, auto, samozrejme, brali úvery, ale zvládli to a teraz je plný energie, ako batéria, ani minútu nesedí. Muži rýchlejšie starnú. Môj manžel  je plešatý, narástlo mu brucho. Ja som štíhla, mám takú genetiku, že vyzerám na svoje roky ešte mladšie. Plus salóny krásy pomáhajú udržiavať krásu. A on vedľa mňa ako dedo. Nemám k nemu ani úctu, ani lásku, je to jedno sklamanie. Rozčuľuje ma už aj svojou prítomnosťou. Opakovane som sa snažila podať žiadosť o rozvod, zaplatila som súdny poplatok a v ten deň ho zrazilo auto.  Peter šiel po priechode pre chodcov a zrazilo ho auto. Bol celý dolámaný, dlho bol v nemocnici. Navštevovala som ho a samozrejme o žiadnom rozvode reč nebola. Napriek zlým prognózam sa zotavil. Druhý raz, keď som podala žiadosť o rozvod, zomrela jeho matka. Všetci sme ju milovali, bola to úžasná osoba. Vždy pomáhala s deťmi, milá, múdra žena. Potom som a rozhodla opäť podať žiadosť o rozvod, no Petrovi diagnostikovali rakovinu  hrubého čreva. Ak ho teraz opustím, deti mi to neodpustia. Veľmi ho milujú a povzbudzujú ho všetkými možnými spôsobmi. Jeho choroba pre nich bola veľkým šokom. Už dávno majú svoje rodiny, bývajú v inom meste, no akonáhle zistili diagnózu, hneď prišli.

Nikto nevie, ako zle sa cítim, čo sa mi deje v hlave. Niekedy sa jednoducho chcete vzdať všetkého a odísť odtiaľto, aby ste sa skryli. Nejde ani tak o jeho chorobu. O nej nikdy nehovorí, sám chodí do nemocnice a lieči sa. Cíti sa dobre. Choroba bola zistená včas.

Čo robiť, ako žiť? Mám len 49 rokov. Je dobré, že mám prácu, ktorá ma teší, rozptyľuje. Keď som bola mladá bola som šťastná, ale teraz nechcem žiť!!! Neviem, čo mám robiť?!

Vaša Andrea

Foto Depositphotos.com

Inšpirované Olga Mnogogrannik dzen.ru

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články