Aktuálne Predstavujeme vám 

Ľudia, ktorí poznajú túto čerstvú päťdesiatničku vedia, že jej silnými charakteristickými vlastnosťami sú optimizmus, neuveriteľná energia a nasadenie

Námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť Nemocnice AGEL Levice PhDr. Helena Kopsa Dudášová, MPH, MHA oslávila svoje jubileum. Pri tejto príležitosti porozprávala o svojich dlhoročných skúsenostiach a o svojej celoživotnej ceste v zdravotníctve.

Jubileum označuje míľnik, ktorý je často spojený s dlhodobou prácou v povolaní alebo profesii. O tom, že práca zdravotníka je veľmi náročná, niet pochýb. Vyžaduje si veľa úsilia, štúdia a prebdených nocí. Svoje o tom vie aj námestníčka levickej nemocnice PhDr. Helena Kopsa Dudášová, MPH, MHA.

Helena Kopsa Dudášová sa narodila v Banskej Bystrici v roku 1973. Po ukončení strednej zdravotníckej školy v Dolnom Kubíne začala pracovať ako sestra na oddelení dlhodobo chorých vo Veľkom Krtíši. Vyskúšala si aj prácu na internej a chirurgickej JIS, pediatrickom oddelení a rôznych ambulanciách.

Aj napriek náročnej práci vyštudovala vysokú školu. „Popri práci som vyštudovala vysokú školu v odbore ošetrovateľstvo s rigoróznou skúškou, špecializáciu v odbore intenzívna starostlivosť u dospelých – špecializácia v odbore manažment v ošetrovateľstve na Lekárskej fakulte UK Bratislava. Vyštudovala som tiež zdravotnícky manažment a financovanie, vysokú školu v odbore verejné zdravotníctvo so špecializáciou,“ vyjadrila sa námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť Nemocnice AGEL Levice PhDr. Helena Kopsa Dudášová, MPH, MHA.

Do Nemocnice AGEL Levice nastúpila v roku 2008 na pozíciu námestníčky pre ošetrovateľskú starostlivosť a zároveň pracovala aj ako vedúca sestra oddelenia vnútorného lekárstva. Dlhoročná práca priniesla úspechy aj v podobe ocenenia zdravotníka roka od Nitrianskeho samosprávneho kraja.

„V levickej nemocnici pracujem na pozícií námestníčky už 15 rokov. Niekedy sú chvíle ľahšie, inokedy zas o niečo ťažšie. Rozhodnutie stať sa zdravotníkom do dnešného dňa neľutujem a vlastne si ani neviem predstaviť pracovať v inom prostredí. Za svoj najväčší úspech považujem zriadenie Domu ošetrovateľskej starostlivosti a hlavne pomoc bezradným seniorom,“ dodala námestníčka levickej nemocnice.

Ľudia, ktorý ju poznajú vedia, že jej silnými charakteristickými vlastnosťami sú optimizmus, neuveriteľná energia a nasadenie, schopnosť riešiť kritické situácie a prevziať zodpovednosť v závažných rozhodnutiach. Vždy je ochotná pomôcť, poradiť a charakterizuje ju tiež skromnosť, žiarivý úsmev a milé slovo. Ani v dobe pandémie nezaháľala, postavila sa do prvej línie na covidovom oddelení, kde bola jej prioritou záchrana pacienta. Vo voľnom čase a venuje organizácii podujatí vo svojej obci Malý Kiar, nielen pre deti, ale aj pre dospelých.

hovorca@agelsk.sk

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články