Pre zábavu 

Kým sa vyberiete lyžovať. Niekoľko mojich rád!

1. rada

Aj keď vám boli lyžiarske nohavice roky dobré, skontrolujte ich ešte doma, či vám ich náhodou niekto v skrini „neprešil!“ Ja som to neurobila a síce som sa do nich napratala,  ale zips to nevydržal. No čo urobíte, keď vás už všetci oblečení čakajú? Rýchlo si pomôžete zicherkou a celý čas tŕpnete, či ten tlak vydrží. Ale pri nástupe na vlek bola predajňa so športovými potrebami, takže v krajnom prípade…

2. rada

Ak máte lyžiarske topánky odložené na povale ako ja, dobre si ešte doma skontrolujte, či všetko funguje, lebo na tie moje sa podpísalo tohoročné horúce leto a všetky suché zipsy sa odlepili. Samozrejme, že som to zistila až pod vlekom, kde som sa obúvala.

3 . rada

Nikdy na povalu neodkladajte úplne vysušené lyže. Treba ich dobre ošetriť, lebo inak budú robiť takú hrdzavú stopu ako moje. Ale čím, to už vedia len chlapi.

4. rada

Nebojte sa, že ste sa po dvoch rokov zabudli lyžovať. Hneď po prvej jazde zistíte, že všetko je tak ako predtým!

5. rada

Najdôležitejšia! Keď fúka silný vietor, skoro víchrica a sedačka sa hore na kopec ledva ťahá, vy spotení sedíte a bojíte sa, či vôbec hore vyjde, nebuďte „geroji“ a radšej  to vzdajte. Nech vám nie je ľúto peňazí, ktoré ste za vlek zaplatili! Inak môžete dopadnúť ako ja. Naša lyžovačka skončila silným prechladnutím. Teraz ležím v posteli, naparujem sa kamilkami a nestačím vymieňať vreckovky.

Ale aj tak to stálo zato! Nádherné slovenské veľhory, čerstvý vzduch, intenzívny pohyb. Niet divu, že sme mali vynikajúcu náladu a nevedeli sme sa dosmiať na tejto momentke! Mne tá helma jednoducho nepristane!

Text a foto Libuša Sabová

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články