Aktuálne Krása 

5 skvelých rád, ako vyzerať sviežo aj v zime

V našich zemepisných šírkach v zime nemáme dostatok slnečných lúčov, ktoré by nás nielenže zahriali, ale dodali našej pokožke zdravý tón. Väčšina z nás má v zimnej sezóne pokožku bledú a najmä starnúca pokožka vyzerá unavene.

Rada číslo 1

Poviete si, že v  živote sú oveľa dôležitejšie veci ako bledá pokožka, ale verte mi, budete vyzerať oveľa atraktívnejšie a sviežejšie, ak budete „opálená.“ V zime to vyzerá veľmi atraktívne a možno sa vás aj priateľky budú pýtať, kde ste boli  na dovolenke. Preto sa nebojte používať samoopaľovacie krémy. Ich sortiment je naozaj široký. Existujú špeciálne na tvár, na krk a sú aj také, ktoré pleť nezafarbia, ale len jemne tónujú. Ak si myslíte, že by ste vyzerali priveľmi „opálené,“ stačí ak si trošku samoopaľovacieho krému každý deň zamiešate do krému, ktorý bežne používate. Stane sa presne to, čo potrebujete, zbavíte sa bledej, unavenej pokožky.

Rada číslo 2

Veľmi dôležité sú pery. Sú to práve pery, ktoré po očiach priťahujú najväčšiu pozornosť. Vysušené, popraskané pery nevyzerajú dobre, rúž sa na ne nedá pekne rozotrieť. Väčšina z nás bojuje so suchými perami natieraním rôznymi  ochrannými krémami, ktoré sú v obchodoch bežne dostať kúpiť a to práve nie je dobré. Práve tieto rôzne balzamy paradoxne zhoršujú stav pokožky na perách, ktorá pod nimi uschne. Príroda sa postarala o prirodzenú ochranu pier pred mrazom, vetrom a zabezpečila rýchlu  obnovu pokožky. Ak  predsa len chcete niečo použiť, najlepšie je kúpiť si ochranný prostriedok na pery v lekárni. Pomôže aj vitamín E v kapsulách, ktorý si prepichnite ihlou a niekoľko kvapiek aplikujte priamo na pery. Ale samozrejme najlepšie je predchádzať vysušeniu pier vlhčením vzduchu v byte. Ak nemáte zvlhčovač,  rozložte mokré uteráky na radiátory. Bude vám vďačná nielen vaša pokožka, ale aj kvety v byte.

Rada číslo 3

Určite ste už počuli, že hydratačný krém by ste v zime nemali používať, lebo keď vyjdete von do mrazu, voda, ktorá je v kréme zmrzne a poškodí kapiláry. Nie je to pravda, lebo teplota pokožky má dokonca aj v silných mrazoch  30 stupňov a voda v nej za žiadnych okolností nemôže zamrznúť. Jediná vec, ktorá sa môže stať je, že pri silnom mraze sa vlhkosť z tváre rýchlejšie odparuje a pleť sa môže dehydratovať. Ak je vonku veľmi silný mráz, dobrou voľbou je prepudrovanie pleti, ale pozor, púder len jemne štetcom nanášame na povrch pokožky, v žiadnom prípade ho nerozmazávame.

Rada číslo 4

Všimli ste si, že v zime klesá vaša fyzická aktivita? Vonku je skoro tma a vám sa nikam nechce chodiť? Menej sa hýbete, svaly ochabujú a aj to ovplyvní váš vzhľad. Najlepším liekom je samozrejme pravidelný pohyb, hlavne chôdza. Zaobstarajte si krokomer (výborný darček pod stromček) a snažte sa každý deň urobiť 6000 krokov. Budete prekvapení, ako sa budete oveľa lepšie cítiť.

Rada číslo 5

V zime samozrejme nosíme čiapky, klobúky, kapucne a v podmienkach nedostatočnej vlhkosti nám potom vlasy elektrizujú a pekne učesať sa už nedajú. Aby ste ich ako tak skrotili, nalakujte si kefu na vlasy a potom si ňou „zahrabnite“ vlasy. Pomôže to odstrániť statickú energiu. Lak na vlasy údajne pomôže odstrániť statickú energiu  keď vám elektrizujú nohavice, či sukňa. Vyskúšajte, pomáha to!

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články