Najčítanejšie Vaše príbehy 

Krásny letný deň priatelia moji! Ani sa mi nechce veriť, že je to už 36 rokov od narodenia mojej dcéry! Ako to vtedy bolo?

Keď som bola tehotná s mojou dcérou, pribrala som 33 kg. Neuveriteľné, však? Písal sa 1.júl roku 1985. Moje dieťa sa hlásilo na svet. Pohlavie potomka sa každá rodička dozvedela až po narodení dieťaťa. Sranda? Čo? Neuveríte, ale celú prípravu na pôrod som prespala. Darmo sa ma pýtali v akých intervaloch mám kontrakcie, nevedela som. Slastne moja myseľ driemala, ba dokonca všetko prespala. A potom to prišlo. Sestričky začali panikáriť, nezmyselne pobehovať, nevedeli zohnať lekárku…a vtedy som trpela.
„Máte dcérku, mamička..“ srdcervúco som sa rozplakala, nohy sa mi roztriasli a musela som ju vidieť. Všetci na pôrodnej sále sme vedeli, že toto dieťa nikdy svojho otca neuvidí, nikdy sa s ním nezahrá, nikdy nebude na jej stužkovej a nikdy ju pri svadbe neodvedie k oltáru. Ale Tatiana Dolná, 3.886g, 52cm narodená o 16.32 hod.v Prešove je ten nástatočnejší, najživotaschopnejší, najväčší bojovník z bojovníkov na svete. Narodila sa moja dcéra! Dcéra moja najdrahšia! Vymodlila som si tvoj život! To, čo som do teba vkladala sa už dávno zúročilo. Zostaň vždy láskavá, milá, pokorná a empatická. Nikdy sa neponižuj, ale ani nevyvyšuj, to ťa učil tvoj deduško…
Do tvojho domu veľa lásky žičím, nech ste s Kamilom šťastí a spokojní!
Nech ti tvoje dcéry Grétka a Milotka naplnia dušu šťastím…
Ďakujem za pozvanie. Večera v Jelšovciach bola úžasná. Všetko najlepšie k tvojim narodeninám. Milujem ťa dcérenka moja!
Text a foto Gabriela Dolná

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články