Najčítanejšie Vaše príbehy 

„Keď som mala 84 rokov, začala som písať knihu spomienok,“ hovorí Anna Poláková (93)

Ešte žil manžel a ja som mu čítavala jednotlivé state. Veľmi sa mu to páčilo, dokonca sa obyčajne rozplakal. Opisujem tam život štyroch generácií našej rodiny a to od mojich starých rodičov, rodičov, našej rodiny, rodiny našich detí a vnúčat a Pištinkovej rodiny Polák z Trnavy. Keď manžel navždy odišiel, prestalo ma to baviť, ale deti ma presvedčili, aby som to dokončila a tak som to ako 89 ročná dopísala. Vnučka Silvia mi to dala vytlačiť, za čo jej ďakujem.

Silvia Litva Polák s Libušou Sabovou

Som rada, že po mne zostane takáto pamiatka aj pre ďalšie pokolenia a dozvedia sa o živote svojich predkov.

10. mája uplynulo 72 rokov, čo si Anička so svojim Pištinkom povedali áno na MNV v Partizánskom.

Spolu vychovali dvoch synov. Mladší je lekár a starší Štefan je známy akademický maliar. Písali sme o ňom aj v Superbabkách. Pozrite si video z vernisáže výstavy Štefana Poláka art v rodnom meste Partizánske. Krásny komentár načítala jeho hrdá mama Anna Poláková.

Aničku Polákovú osobne poznám ako rodáčka z Partizánskeho. Bola veľká priateľka  s mojou mamou. Poznali sa ešte ako mladé ženy v Baťovej škole práce. „Dzífčence“ zo Záhoria si rady na túto prísnu i láskavú školu zaspomínali, ale ešte radšej si spolu aj zaspievali. Pani Anička je už len jednou z mála žijúcich absolventov Baťovej školy v Partizánskom, ale je úžasné, ako sa Baťovci toľké roky vedia stretávať a spomínať na mladosť a najkrajšie roky života.

Anička veľmi rada recituje. Dodnes vie naspamäť množstvo básní. Miluje svoje deti, vnúčatá i pravnúčatá.

Želáme pani Aničke Polákovej ešte veľa šťastných rokov!

Ďakujeme za zapožičanie krásnej knihy Moje spomienky vnučke Silvii Litva Polák.

Pripravila Libuša Sabová

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články