Aktuálne Čo ma teší 

Keď sme sa v decembri presťahovali na dedinu

Celý produktívny život sme bývali vo veľkom meste v paneláku. Netrápilo ma, či je sucho, či je veľa napršané, či mrzne, alebo husto sneží. Keď sme sa pred pár rokmi presťahovali do rodinného domu, bolo to v decembri, veľmi som sa tešila, ako budem odhrabávať sneh.

Hneď sme sa vybrali do obchodu kúpiť širokú lopatu. Nevedela som sa dočkať, kedy bude dobre sypať, aby som ju vyskúšala. Áno ja, nie manžel, lebo ja si vždy poviem, že je to namiesto posilňovne. Prvý sneh začal padať už začiatkom decembra. S elánom som sa pustila do odpratávania, ale nielen tak, že som ho nahrnula ku kraju. Lopatu za lopatou som ho odhadzovala pod stromy, aby mali na jar dostatok vlahy. Rovnomerne som ho rozhadzovala po celom trávniku. O pár dní sneh padal znovu a potom opäť, opäť a opäť. Stále som ho trpezlivo a spravodlivo rozdeľovala po celej záhrade.

Ale sneh  neprestával padať. Už som ho len dotlačila ku krajom a hnevala sa, že mám s ním toľko roboty. To bol ten rok, kedy ho bolo naozaj neúrekom a už sme všetci naň nadávali. Dokonca sme o ňom aj nepekne hovorili. Pamätáte sa? Že zase padajú tie… A teraz by sme boli radi!

Libuša Sabová

Foto  V.Sabo

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články